facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Speciální typ vláken vědců Univerzity Pardubice zařadili organizátoři světového veletrhu TechConnect, který právě probíhá v USA, mezi nejlepší nové materiály. Prestižní ocenění udělili materiálu z vláken oxidu křemičitého, který má výrazné absorpční vlastnosti.

19. 6. 2019

Univerzita Pardubice

Celkem 174 inovativních nápadů a projektů přihlásili začínající podnikatelé z České i Slovenské republiky do letošního dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. Ucházeli se o investice ve výši až 20 milionů korun, příležitosti v zahraničí nebo odborný mentoring a zpětnou vazbu.

16. 6. 2019

CzechInvest

Českou start-upovou scénu tvoří převážně firmy zaměřené na moderní technologie, především v oblasti softwaru, online služeb a e-commerce. Třetina start-upů je přímo navázána na vysoké školy a výzkumná pracoviště nebo s nimi spolupracuje.

15. 6. 2019

BusinessInfo.cz

IT4Innovations národní superpočítačové centrum situované na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě uspělo v celoevropské soutěži o hostitelství tzv. „EuroHPC petascale superpočítačového systému“, který bude v EU vybudován v rámci implementace společné technologické iniciativy EuroHPC.

14. 6. 2019

Vědavýzkum.cz

Nové technologie, masivní digitalizace a široce dostupné informace nevyhnutelně proměňují trh práce. Státy by měly včas naplánovat strategie, jak se změně přizpůsobit. To alespoň konstatuje nová zpráva OECD. Podle ní automatizace průmyslu ohrožuje Česko nejvíc ze všech jejích členských zemí.

31. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

Šestnáct technologických start-upů vstoupilo do inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague od jeho založení v květnu 2016. Osm z nich získalo investice v souhrnné výši přesahující 75 milionů korun. Pět dalších nyní do kosmického inkubátoru vstupuje, tři v Praze a dva do pobočky v Brně.

30. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže PowerUp! od InnoEnergy, které se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska. Firma získala odměnu 50 000€ a příležitost se připojit k programu Highway®.

28. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

V říjnu a listopadu CzechInvest připravil pro vybrané české start-upy akcelerační programy na míru v Londýně a Singapuru a prezentace na mezinárodních konferencích TechDay London a Web Summit Lisbon. Začínající podnikatelé, kteří by měli zájem se akcí zúčastnit, se mohou hlásit do 31. července 2019.

26. 5. 2019

CzechInvest

Technologická agentura ČR zve na akci Nanoden Praha 2019, která se bude konat v úterý 25. června 2019 v Národním technickém muzeu v Praze.

26. 5. 2019

TA ČR

Digitální přechod firmy začíná u kvalitního poznání firemních procesů a jejich osekání o zbytečné činnosti a vyladění na co nejplynulejší chod. Po čtyřech letech obecných diskusí nyní nastupuje druhá vlna Průmyslu 4.0. Praktická vlna, kdy si firmy už zkoušejí konkrétní aplikace a investují do své digitální proměny.

25. 5. 2019

SPČR