facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Středočeské inovační centrum (SIC) zve na zahájení programu Digitální transformace v praxi, které se uskuteční 24. dubna 2019 v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. V květnu a červnu na akci navážou praktické workshopy a individuální konzultace.

18. 4. 2019

SIC

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) přináší podnikatelům nové programy podpory na jejich další rozvoj. Začínající malí a střední podnikatelé a podnikatelé s krátkou historií nyní mohou v rámci programu INFIN získat bezúročný úvěr na realizaci inovativních projektů na území hlavního města Prahy.

17. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Společnost Pardam vsadila na vývoj a výrobu anorganických nanomateriálů. V této oblasti nemá konkurenci u nás ani v zahraničí. Většinu své produkce proto vyváží. Spolupracuje jak s malými podniky, tak s nadnárodními firmami.

10. 4. 2019

BusinessInfo.cz

HackPrague 2019 je již třetím ročníkem největšího mezinárodního hackathonu v České republice. Letos se uskuteční 4. a 5. května v Praze ve spolupráci s předními experty a institucemi v oblasti chytrých měst s cílem zlepšit kvalitu života ve městech.

9. 4. 2019

HackPrague

Týden inovací 2019, jedna z největších celorepublikových událostí zaměřená na podporu inovací, bude opět hostit špičkové zahraniční a domácí odborníky v oblasti umělé inteligence a pokročilých technologií. Letošní již 4. ročník proběhne v týdnu od 20. do 26. května a chybět nebudou hi-tech produkty, přelomové technologie a řada prezentací a diskuzí o technologických trendech budoucnosti.

6. 4. 2019

ELAI

Podle Oty Novotného, ředitele xPORT Business Accelerator Vysoké školy ekonomické v Praze a vedoucího Katedry informačních technologií VŠE, je důležité nejen pomáhat startupům, ale také kultivovat tuzemské investory, aby se na začínající firmy více zaměřovali.

1. 4. 2019

BusinessInfo.cz

Nadějné české inovativní start-upy, které by na podzim 2019 chtěly vyjet na akcelerační pobyt do Silicon Valley, New Yorku, Londýna nebo Singapuru, se mohou opět hlásit do projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest. Projekt se otevírá již po šesté v řadě a nabízí start-upům pomocnou ruku při rozjezdu jejich podnikání na největších světových trzích.

30. 3. 2019

CzechInvest

Ani stříbrnou, ani zlatou, ale přímo platinovou službu nabízí nově Středočeský kraj. Program PLATINN (PLATform for INNovation) pomáhá malým a středním podnikům odhalit skryté příležitosti a navrhovat změny, které povedou k růstu firmy a rozvoji regionu. Program bude realizován skrze Středočeské inovační centrum (SIC).

28. 3. 2019

SIC

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Radou hlavního města Prahy zveřejnila výzvu k novému programu INFIN. Ten malým a středním podnikatelům nabídne zvýhodněné úvěry na financování inovativních projektů na území hlavního města Prahy. V rámci Operačního programu Praha – pól růstu je na něj vyčleněno 400 milionů Kč.

24. 3. 2019

ČMZRB

Asociace výzkumných organizací (AVO) každoročně připravuje konferenci Byznys s Inovacemi. Ta letošní se uskuteční v úterý 16. dubna 2019 v konferenčních prostorech OKsystem v Praze Na Pankráci. Panelová diskuse bude věnována směřování českého aplikovaného výzkumu.

18. 3. 2019

AVO