facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Odpověď na otázku, kolik stojí dobrá povést firmu, může nabídnout nová metoda oceňování značky založená na potenciálních rizicích trhu. S metodou, která byla aktuálně zveřejněna v prestižním vědeckém časopise, přišli tři výzkumníci z Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Jejich práce má řadu potenciálních praktických aplikací.

23. 7. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Úraz a fraktura kosti – v nejlepším případě jen sádra, při komplikovanější zlomenině je nutná operace. Vědkyně z CEITEC VUT Adelia Kashimbetová a její kolegové jsou průkopníky ve zpracování nových revolučních materiálů, které mohou výrazně pomoci při léčbě zlomenin.

20. 7. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Kanada zůstává zemí s rostoucím technologickým sektorem a bude pro české startupy a technologické firmy i v příštích letech atraktivní. Rozsáhlá síť institucí zaměřených na vstup startupů na kanadský trh bude nadále lákat zahraniční subjekty a nabízí zajímavé možnosti podpory.

18. 7. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

Středočeské inovační centrum uspělo ve značné konkurenci a získalo prestižní grant z programu Horizon Europe, výzvy MSCA-COFUND ve výši téměř 90 milionů korun na realizaci programu MERIT - Central Bohemia Mobility Programme for Excellence in Research, Innovation and Technology.

15. 7. 2022

Středočeské inovační centrum

Jak pomoci udržet vodu v krajině, zvýšit retenční schopnosti půdy a snížit tak negativní dopady sucha na zemědělství? Na tuto problematiku se zaměřili výzkumníci z Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří ve spolupráci s dalšími partnery nyní testují nové ekologicky šetrné hydrogely, které mají pomoci udržet vodu v půdě.  

1. 7. 2022

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Kovové slitiny, které se používají k výrobě kloubních náhrad a kostních implantátů, musejí být velmi pevné a odolné, ale zároveň nebývale pružné. Výzkumníci z Japonska za pomoci vědců z Ústavu termomechaniky AV ČR vytvořili kovový materiál, který tyto zdánlivě si odporující vlastnosti spojuje.

26. 6. 2022

Akademie věd ČR

Zbavit se plísně na stěnách pomocí obyčejného hliníkového plechu. S tímto jednoduchým, leč velmi účinným řešením, přišel Miloš Kalousek z Fakulty stavební VUT. Na řešení, které rozvede po stěně teplo a zabrání kondenzaci vodní páry, získal dokonce patent.

23. 6. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Agentura CzechInvest pořádala koncem května 2022 v Royal Theatre konferenci s názvem Výzvy startupového a inovačního prostředí v ČR. Pilotní ročník odstartovali odborníci, mentoři a investoři věnující se startupové problematice v Česku. Můžete se podívat na záznam z celé akce, který je dostupný online.

21. 6. 2022

CzechInvest

Přes tři miliony korun si mezi sebe rozdělí čtyři úspěšné projekty z páté výzvy programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno společně s inovační agenturou JIC podporují začínající podnikatelské nápady.

20. 6. 2022

JIC

Energie země může sloužit jako obnovitelný zdroj tepla a chladu. A to díky své celoročně stabilní teplotě. Postarají se o to energopiloty – tepelně aktivované základové piloty, které se nacházejí pod stavbami a zajišťují statiku budov. V projektu Technologické agentury ČR je nyní vyvíjejí a testují odborníci z centra AdMaS (Advanced Materials, Structures and Technologies) a Ústavu geotechniky Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně.

18. 6. 2022

Vysoké učení technické v Brně