facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Léčbu kostí, například po nádorech, by v budoucnu mohly umožnit tkáňové nosiče z biopolymerů vytvořené 3D tiskem. Receptury polymerních směsí už čtvrtým rokem testují výzkumníci z Ústavu chemie materiálů FCH VUT. Základem je biopolymer poly-3-hydroxybutyrát, na který fakulta získala v roce 2013 i patent.

27. 12. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Žádost o podporu podalo v rámci první výzvy projektu Technologická inkubace nakonec 117 startupů ze čtyř různých sektorů. Před hodnotitelskými komisemi se jich prezentovalo 103. CzechInvest předpokládá vydání rozhodnutí o poskytnutí podpory 38 startupům částkou přesahující 105 milionů korun.

20. 12. 2022

CzechInvest

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest hledá nové inovativní startupy do projektu Technologická inkubace. Ten v následujících pěti letech podpoří až 250 startupů částkou zhruba 850 milionů korun. Jednou z podporovaných oblastí je také umělá inteligence, na kterou se zaměřuje i AI HUB agentury CzechInvest.

18. 12. 2022

Vědavýzkum.cz

Agentura pro podporu podnikání a investice CzechInvest prostřednictvím šesti technologicky specializovaných inkubátorů podporuje nové firmy, které přináší inovativní technologie do komerčních aplikací. Jednou z podporovaných oblastí je mobilita. Co jsou největší trendy v oblasti mobility a jaký potenciál má v této oblasti Česko?

11. 12. 2022

Vědavýzkum.cz

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest hledá nové inovativní startupy do projektu Technologická inkubace. Ten v následujících pěti letech podpoří až 250 startupů částkou zhruba 850 milionů korun. Jednou z podporovaných oblastí je také oblast Creative, která v sobě zahrnuje tuzemské kreativní průmysly a odvětví.

4. 12. 2022

Vědavýzkum.cz

Jako první na světě přišla společnost Stimvia s funkční léčbou prostřednictvím neinvazivní neuromodulace, díky které je možné bez léků a operací účinně stimulovat hluboké struktury v mozku. Oceněná technologie navazuje na práci českých vědců.

28. 11. 2022

Vědavýzkum.cz

Portál Vědavýzkum.cz představuje jednotlivé technologické oblasti, které agentura CzechInvest podporuje v rámci svého nového programu Technologická inkubace. První z nich je ekologie a cirkulární ekonomika, kterým pomůže EcoTech HUB. Jaký potenciál má Česko v oblasti zelené tranzice? A které směry jsou v této oblasti nejperspektivnější?

27. 11. 2022

Vědavýzkum.cz

Osobnosti českého automobilového, železničního a leteckého průmyslu spolu se zástupci klíčových státních organizací, akademické sféry a inovační infrastruktury oficiálně včera zahájili Mobility Innovation Hub. Ten má za cíl díky propojování aktérů a efektivní přenášení inovací do praxe.

12. 11. 2022

CzechInvest

Koloběžkáři, inlinisté, cyklisté… na silnicích jich přibývá. A přibývá i nehod těchto účastníků silničního provozu, protože nejsou na silnici vždy dobře vidět. katedra oděvnictví (KOD) Technické univerzity v Liberci s VÚB, a. s., vyvinuly prototypy oděvů a doplňků s fotoluminiscenčními a retroreflexními vlastnostmi, které výrazně zvyšují viditelnost v provozu.

5. 11. 2022

Technická univerzita v Liberci

Investiční fond i&i Biotech Fund (i&i Bio), který působí vedle bio-inovačního centra i&i Prague a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB), oznámil 2. listopadu 2022 investici přesahující 1 milion eur, která směřuje do nizozemské společnosti Enzyre vyvíjející průlomovou ambulantní diagnostickou technologii pro testování krevní srážlivosti.

3. 11. 2022

i&i Bio