facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zlínský kraj má nejpočetnější a nejrozvinutější strukturu pro budování přívětivého inovačního prostředí v rámci celé České republiky. Tato infrastruktura zahrnuje širokou škálu služeb související se zahájením podnikání až po služby pro etablované podnikatele, např. propojování firem s výzkumnými institucemi, mezinárodní spolupráce, technologický transfer, expertní poradenské služby či vzdělávání.

4. 4. 2022

Systém S.A.W.E.R., vyvinutý na půdě ČVUT, dokáže zcela unikátně vyrobit vodu ze vzduchu. Na výstavě EXPO 2020 nyní získal ocenění přímo od dubajského šejka. EXPO sice na konci března skončilo, systém však v Dubaji zůstává pro svůj akademický i obchodní potenciál.

2. 4. 2022

ČVUT v Praze

Máte zajímavý nápad a chtěli byste jej realizovat skrze start-up? Jihomoravské inovační centrum vám poradí, jak a kde pro svůj start-up získat podporu.

1. 4. 2022

Jihomoravské inovační centrum

Vysokokapacitní, bezpečný a k přírodě šetrný superkondenzátor, tedy zařízení pro uchovávání elektrické energie, budou vyvíjet vědci z CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s kolegy z Bar-Ilanovy univerzity v Izraeli a italskou firmou ITELCOND.

24. 3. 2022

CATRIN

Zástupci českých startupů v polovině února navázali nové kontakty s mezinárodními investory díky akci „Czech Startup Day“ na Velvyslanectví ČR ve Vídni. Tuzemským mladým inovativním firmám se tak otevřela možnost expanze na rakouský trh. Všichni přítomní investoři mají aktuálně zájem o nalezení partnerů z Česka, někteří již do českých firem investovali.

11. 3. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ministerstvo vnitra realizovalo první dotazníkové šetření k měření inovací ve veřejné správě. Měření vychází z Kodaňského manuálu, který byl přizpůsoben specifikům českého prostředí. Měření inovací pokrylo tříleté období 2019–2021.

5. 3. 2022

Ministerstvo vnitra ČR

Českým vědcům, výzkumníkům a zástupcům hi-tech firem i startupů se otevírá řada nových příležitostí na Tchaj-wanu. Během loňského roku představili Češi díky projektům vědecko-výzkumné spolupráce svá inovativní řešení stávajícím i novým tchajwanským partnerům.

4. 3. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

Najít řešení, ukázat příklady dobré praxe, ale i limity, implementace principů Smart Cities s pomocí 5G technologií na území ČR. To bylo hlavním posláním akce zvané 5Gthon. Chytrá řešení pro města s využitím připojení k sítím nové generace byla předmětem předcházející víkendové soutěže, tzv. ideathonu, který vyvrcholil 22. 2. 2022 na 5Gthonu, kde vítězné týmy představily inovativní návrhy pro zlepšení života v českých městech.

25. 2. 2022

5Gthon

Málokdo asi slyšel slovo metapovrch. Přesto se s ním možná brzy začneme potkávat na mobilních telefonech nebo ve virtuálních brýlích. Díky pečlivě navrženým nanostrukturám by mělo být v budoucnu možné ještě víc zmenšit technická zařízení, protože dojde k odstranění optických komponent. A právě na tom pracuje doktorand Peter Kepič z CEITEC VUT, který se svým výzkumem nedávno získal stipendium Brno Ph.D. Talent.

19. 2. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Rozvojem principů Smart Cities a návrhem možných řešení pro česká města s pomocí připojení k sítím nové generace se zabýval projekt 5G pro 5 měst, který vyvrcholí již 22. února 2022 závěrečnou akcí 5Gthon.

7. 2. 2022

Technologická agentura ČR