facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

V období 2016 až 2018 inovovala v Česku své produkty a procesy necelá polovina podniků s více než deseti zaměstnanci. Nejvíce inovují velké podniky, jejich aktivita však mírně klesá. Na průměr inovační aktivity zemí Evropské unie stále Česko nedosahuje.

13. 6. 2020

Vědavýzkum.cz

Vědci z Fakulty tělesné kultury ve spolupráci s Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci (UP) vyvinuli unikátní algoritmus pro vyhodnocování srdeční frekvence, kterým lze monitorovat stres u zaměstnanců. Díky výraznému zkrácení a zjednodušení měření je možné aplikaci využívat i v domácích či pracovních podmínkách.

13. 6. 2020

Univerzita Palackého v Olomouci

Suborbitální rakety, malé drony, chytrá aplikace pro postřikovače pesticidů, superlehká kola, rentgen na umělecká díla nebo mobilní aplikace pro rybáře. To jsou příklady produktů a služeb, se kterými od května 2016 vstoupily startupy do kosmického inkubátoru ESA BIC v České republice. Díky němu našly nové zákazníky či obchodní partnery a získaly přístup na zahraniční trhy. 

8. 6. 2020

CzechInvest

Téměř třetina tuzemských startupů podniká za hranicemi České republiky a bezmála osmdesát procent expanzi do zahraničí plánuje. Přesto tuto oblast stále vnímají jako svou velkou slabinu. Potvrzuje to nejnovější studie Startup Report od Keiretsu Fora i zkušenosti CzechInvestu.

24. 5. 2020

CzechInvest

Materiál pro 3D tisk polomasky, tedy „těla“, respirátoru vyvinutého na ČVUT nebo ochranné membrány z nanovlákna. To jsou příklady projektů, které Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podpořilo v rámci programu Czech Rise Up – Chytrá opatření proti Covid-19.

13. 5. 2020

BusinessInfo.cz

Chceš získat cenné zkušenosti? Připsat si zajímavou položku do životopisu? Procvičit se v angličtině? Tak se přihlas do mezinárodní soutěže – Economic, Legal, and Social Innovation in V4 Countries, Essay and Multimedia Competition. Určena je vysokoškolákům ze zemí Visegrádské čtyřky bez ohledu na studovaný obor. Národním spoluorganizátorem soutěže v České republice je olomoucká právnická fakulta.

10. 5. 2020

Univerzita Palackého v Olomouci

Evropská Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) zahájila průzkum inovační podpory malých a středních podniků v jednotlivých zemích Evropské unie. Hlavním cílem průzkumu je zjistit, jaké faktory ve firmách brzdí inovace, jaké druhy veřejné podpory firmy využívají k zavádění inovací a jak samy firmy tyto podpůrné programy hodnotí.

7. 5. 2020

Technologické centrum AV ČR

Existence start-upů a technologických společností je kvůli koronavirové krizi v ohrožení. Podle nejnovější zprávy poradenské společnosti Startup Genome budou v nejbližších měsících 4 z 10 podniků uzavřeny, pokud se nezajistí dostatečné financování. Vlády několika evropských zemí tak již představily finanční balíčky, které firmám mají alespoň částečně pomoci.

29. 4. 2020

Vědavýzkum.cz

Mladý český technologický start-up STRATOSYST s. r. o. je další společností v akceleračním programu BusinessRunway Technologického centra AV ČR (TC). Firma vyvíjí platformu, která může sloužit různým aplikacím. Například k pozorování Země či vesmíru ze stratosféry. Další využití může být v telekomunikacích nebo podpoře navigace.

19. 4. 2020

Technologické centrum AV ČR

Sedmdesát tisíc korun, kancelář na rok a konzultace od mentorů zdarma čekají na vítěze letošního ročníku Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po jedenácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Zájemci se mohou registrovat do 18. května 2020.

17. 4. 2020

Univerzita Palackého v Olomouci