facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Podle organizace Emerging Europe je agentura CzechInvest třetí nejlepší národní investiční agenturou střední a východní Evropy. Ocenění získalo také hlavní město Praha – je třetím pro byznys nejpříznivější městem v Evropě.

14. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Evropský projekt My-Gateway vyhlásil v pondělí 1. července 2019 otevřenou výzvu pro české, rumunské a slovinské startupy, které se mohou až do konce července přihlásit a získat jednu volnou vstupenku na uznávanou mezinárodní konferenci Slush Helsinki 2019.

9. 7. 2019

CzechInvest

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) zahájilo realizaci nového finančního nástroje v rámci programu Rizikový kapitál (OP PIK) za účelem podpory start-upů.

7. 7. 2019

MPO

Stroj poháněný elektřinou by mohl zpřístupnit leteckou přepravu mnohem většímu okruhu lidí. Navíc turistům umožní překonat nejnáročnější část cesty, která je nyní od domu na letiště a poté z letiště do hotelu.

22. 6. 2019

BusinessInfo.cz

Speciální typ vláken vědců Univerzity Pardubice zařadili organizátoři světového veletrhu TechConnect, který právě probíhá v USA, mezi nejlepší nové materiály. Prestižní ocenění udělili materiálu z vláken oxidu křemičitého, který má výrazné absorpční vlastnosti.

19. 6. 2019

Univerzita Pardubice

Celkem 174 inovativních nápadů a projektů přihlásili začínající podnikatelé z České i Slovenské republiky do letošního dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. Ucházeli se o investice ve výši až 20 milionů korun, příležitosti v zahraničí nebo odborný mentoring a zpětnou vazbu.

16. 6. 2019

CzechInvest

Českou start-upovou scénu tvoří převážně firmy zaměřené na moderní technologie, především v oblasti softwaru, online služeb a e-commerce. Třetina start-upů je přímo navázána na vysoké školy a výzkumná pracoviště nebo s nimi spolupracuje.

15. 6. 2019

BusinessInfo.cz

IT4Innovations národní superpočítačové centrum situované na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě uspělo v celoevropské soutěži o hostitelství tzv. „EuroHPC petascale superpočítačového systému“, který bude v EU vybudován v rámci implementace společné technologické iniciativy EuroHPC.

14. 6. 2019

Vědavýzkum.cz

Nové technologie, masivní digitalizace a široce dostupné informace nevyhnutelně proměňují trh práce. Státy by měly včas naplánovat strategie, jak se změně přizpůsobit. To alespoň konstatuje nová zpráva OECD. Podle ní automatizace průmyslu ohrožuje Česko nejvíc ze všech jejích členských zemí.

31. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

Šestnáct technologických start-upů vstoupilo do inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague od jeho založení v květnu 2016. Osm z nich získalo investice v souhrnné výši přesahující 75 milionů korun. Pět dalších nyní do kosmického inkubátoru vstupuje, tři v Praze a dva do pobočky v Brně.

30. 5. 2019

Vědavýzkum.cz