facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Autonomní auto, recepční, aplikace pro nevidomé, rozpoznávání hlasu, virtuální elektrárna, vývoj léku proti koronaviru – tady všude má své místo umělá inteligence. Její větší využití v praktickém životě chtějí prosadit brněnští odborníci, kteří pracují v této vědecké oblasti. Založili proto společnou platformu Brno.AI, za kterou stojí odborníci z nejen z Masarykovy univerzity a VUT, ale také Jihomoravský kraj, město Brno, inovační agentura JIC a zástupci mnoha brněnských firem.

2. 2. 2021

Masarykova univerzita

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo vítěze národní výzvy na Evropské digitální inovační huby. Ty by měly spolu s evropskými partnery podporovat malé a střední podniky a veřejnou správu při širším zapojení digitálních technologií do výroby, obchodu a veřejných služeb.

29. 1. 2021

Vědavýzkum.cz

Až donedávna druhý muž české armády, generálporučík František Malenínský, bude nově pracovat na rozvoji inovací a moderních technologií. Od ledna 2021 má jako viceprezident univerzitního start-upu TRIX Connections na starosti rozvoj strategických partnerství a podporu technologického transferu z akademického prostředí, a to především v oblasti umělé inteligence, digitalizace, robotizace a rozvoje nových technologií.

10. 1. 2021

TRIX Connections

Výhody pokročilých výrobních technologií, jako jsou 3D tisk, lasery a IT systémy pro sběr a analýzu velkého množství dat, spojí pod jednou střechou nové inovační centrum a Digital Innovation Hub – Brain4Industry v Dolních Břežanech.

9. 1. 2021

Vědavýzkum.cz

Český biotechnologický spin-off LAM-X a jeho inovativní nanotkaniny by mohly významně usnadnit fungování zdravotnického sektoru. Z materiálu, který je jedinečný v tom, že na něj nevzniká rezistence organismu, jak tomu často bývá při použití antibiotik, společnost v první řadě plánuje vyrábět hlavně obvazy.

31. 12. 2020

Vědavýzkum.cz

Dne 26. ledna 2021 se uskuteční setkání předních zástupců českého a britského kosmického průmyslu s cílem navázat dlouhodobou spolupráci v této stále význačnější oblasti. Akce, jež je dle zaměření rozdělená na dva hlavní bloky, bude zahrnovat jak představitele stáních institucí, tak soukromé sféry. Jedinečnou příležitost zúčastnit se dopoledního setkání pak bude mít i odborná veřejnost.

29. 12. 2020

CzechInvest

Příští rok přinese revoluci ve startupových programech chilského akcelerátoru Start-Up Chile. Seznamte se s novými programy Start-Up, které jsou i tentokrát otevřené všem bez ohledu na národnost a zemi původu. Rozhodující je totiž myšlenka a její pozitivní globální impakt, inovativnost a zapojení moderních technologií.

23. 12. 2020

MPO

Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 byla zahájena inovační platforma Středočeského inovačního centra VÝZKUMNÉ ORGANIZACE. Spuštění platformy proběhlo online a účastníci měli možnost seznámit se nejen s jejím fungováním, ale i potenciálním využitím platformy v jejich práci.

12. 12. 2020

SIC

Nástroj pro bezchybnou výrobu aut a komplexní kontrolu kvality, chytrý stroj na plení nebo aplikace na čtení pohádek. To jsou vycházející startupové hvězdy roku 2020, které bodovaly ve vánoční soutěži CzechInvest Startup Challenge. Ta se konala 3. prosince 2020 vzhledem k současné epidemiologické situaci online.

7. 12. 2020

CzechInvest

Komunikační platforma, online stavební deník, chytrý stroj na plení nebo aplikace na čtení povídek. To jsou některé z produktů, které se představí v soutěži CzechInvest Startup Challenge 2020, kterou už podruhé organizuje agentura CzechInvest. Deset nadějných českých startupů, které dennodenně čelí výzvám byznysového světa, se utká o titul nastupující startupové hvězdy. 

29. 11. 2020

CzechInvest