facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Agentura CzechInvest uzavřela před několika dny příjímání žádostí do první výzvy projektu Technologická inkubace. Mohly se do ní hlásit startupy zaměřené na mobilitu, kreativní průmysly, ekologii a cirkulární ekonomiku nebo umělou inteligenci. Celkem se přihlásilo 114 zájemců. Téměř polovina pochází z hlavního města Prahy.

31. 8. 2022

CzechInvest

Podle Jakuba Fojta z Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně nejsou bioplasty zázračný materiál, který spasí životní prostředí. Je třeba je umět správně používat. Přispět k tomu má i série laboratorních experimentů, které srovnávaly vliv rozložitelných mikroplastů a konvenčních PET mikroplastů na vlastnosti půdy.

14. 8. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Poskytnout přehled o inovačních firmách, inovačních procesech v obcích a městech, regionálních partnerech, programové podpoře inovací a celkově o inovačním prostředí Karlovarského kraje je cílem Regionální inovační mapy.

14. 8. 2022

Karlovarská agentura rozvoje podnikání

Hledat v hlubokém vesmíru planety podobné Zemi, to je úkolem mise PLATO Evropské kosmické agentury. Sonda se má vydat na oběžnou dráhu v roce 2026. Na její přípravě se podílí také česká firma OHB Czechspace. Její inženýři ve spolupráci s týmem Leteckého ústavu Vysokého učení technického v Brně v červenci provedli unikátní zátěžový test.

7. 8. 2022

Czech Space Portal

Mnoho obchodních modelů je postaveno na schopnosti dívat se na každodenní rutinu s nadhledem. Pro brněnský startup World from Space to platí bezezbytku. Jeho nadhled představuje asi 700 kilometrů. Tak vysoko nad Zemí totiž putují evropské družice Sentinel, jejichž data čeští experti zpracovávají, interpretují a poskytují formou placených výstupů dál.

2. 8. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

První jihokorejská sonda „Danuri“ se má na začátku srpna vydat na oběžnou dráhu Měsíce – na palubě rakety SpaceX ze Spojených států. Podle odborníků a vládních představitelů bude úspěšný start této sondy v rámci programu „Project Danuri Lunar Orbiter“ prvním krokem, kterým se Korejská republika připojí k vesmírné ekonomice po vzoru dalších vyspělých zemí.

29. 7. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Odpověď na otázku, kolik stojí dobrá povést firmu, může nabídnout nová metoda oceňování značky založená na potenciálních rizicích trhu. S metodou, která byla aktuálně zveřejněna v prestižním vědeckém časopise, přišli tři výzkumníci z Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Jejich práce má řadu potenciálních praktických aplikací.

23. 7. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Úraz a fraktura kosti – v nejlepším případě jen sádra, při komplikovanější zlomenině je nutná operace. Vědkyně z CEITEC VUT Adelia Kashimbetová a její kolegové jsou průkopníky ve zpracování nových revolučních materiálů, které mohou výrazně pomoci při léčbě zlomenin.

20. 7. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Kanada zůstává zemí s rostoucím technologickým sektorem a bude pro české startupy a technologické firmy i v příštích letech atraktivní. Rozsáhlá síť institucí zaměřených na vstup startupů na kanadský trh bude nadále lákat zahraniční subjekty a nabízí zajímavé možnosti podpory.

18. 7. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí

Středočeské inovační centrum uspělo ve značné konkurenci a získalo prestižní grant z programu Horizon Europe, výzvy MSCA-COFUND ve výši téměř 90 milionů korun na realizaci programu MERIT - Central Bohemia Mobility Programme for Excellence in Research, Innovation and Technology.

15. 7. 2022

Středočeské inovační centrum