facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Jak umělá inteligence ovlivní společnost? Můžeme zaručit, že její vývoj je bezpečný? Nejen na takové otázky hledala odpověď multi-konference Human-Level Artificial Intelligence 2018 (HLAI 2018), kterou hostila Praha. Kromě bohatého programu pro akademiky nabídla i zajímavé diskuse pro širokou veřejnost.

29. 8. 2018

Vědavýzkum.cz

Asociace strojních inženýrů ČR - A.S.I. Klub Plzeň a ČVUT v Praze srdečně zvou na mezinárodní konferenci Turbomachines 2018, která se bude konat ve dnech 25. a 26. září 2018 v Praze.

24. 8. 2018

Asociace strojních inženýrů ČR

Evropská komise zveřejnila výsledky pilotního projektu Evropské rady pro inovace Fast Track to Innovation, který má podpořit mimořádné inovativní projekty zejména malých a středních podniků. Podporu získá 14 špičkových projektů, přičemž každý z nich obdrží přibližně 2 miliony EUR. Dvou projektů se účastní i Češi z Českého vysokého učení technického v Praze a také z Fakultní nemocnice Ostrava.

15. 8. 2018

Vědavýzkum.cz

Praktické možnosti ukazuje samotná výroba 3D tiskáren, jejichž díly se produkují právě technologií trojrozměrného tisku. Protože jde o mladý a perspektivní obor, patří k významným odběratelům tiskáren také školy.

15. 8. 2018

BusinessInfo.cz

Nejnovější trendy v obchodu a investování do vývoje technologií umělé inteligence budou jedním z hlavních témat Human-Level AI Conference, v jejímž rámci se uskuteční také AI Startup Showcase - výstava, na níž se představí nejzajímavější startupy ze střední Evropy.

13. 8. 2018

HLAI Conference

V Praze se od 22. do 25. srpna 2018 bude konat prestižní konference The Joint Multi-Conference on Human-Level Artificial Intelligence. Na toto téma vystoupí přední čeští i světoví odborníci - John Langford z Microsoftu, Irina Higgins z DeepMind,  Romana Smetánková z EY Czech Republic,  Tomáš Sokolov z Facebook AI Research nebo Petr Očko z českého Ministerstva průmyslu a obchodu.

6. 8. 2018

Vědavýzkum.cz

Vysychající místa nebo ochlazující působení městské zeleně umí z aktuálních satelitních dat vyhodnocovat lidé z brněnské firmy World from Space. Letošní časná sklizeň má podle nich negativní efekt na zadržování vody v krajině.

4. 8. 2018

BusinessInfo.cz

Nové problémy si žádají nová řešení. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR proto vyhlásily novou výzvu v rámci Národního programu Životní prostředí. Zaměřena je na ekoinovace – inovativní projekty, které využívají netradiční nebo u nás nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí.

1. 8. 2018

Třetí ruka

Čtyři roky po zahájení programu SME Instrument se ukazuje, že každé investované 1 EUR generuje 1,6 EUR soukromých investic. Do ledna 2022 se dokonce předpokládá, že každá investovaná částka přiláká 4,8 EUR soukromých investic.

23. 7. 2018

EEN

Univerzitní a podnikatelský akcelerátor Vysoké školy ekonomické V Praze xPORT znovu připravuje Startup Festival, jednu z největších pražských startupových akcí svého druhu. Již třetí ročník Startup Festivalu se uskuteční dne 26. září 2018.

22. 7. 2018

Vědavýzkum.cz