facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Nová laboratoř uspokojí poptávku českých firem po odbornících na návrh a realizaci polovodičových čipů. Fakulta elektrotechnická ČVUT (FEL) nově otevřela NANOLAB, laboratoř pro výzkum a výuku nanoelektrických technologií. Nová laboratoř, která vznikla investicí 40 milionů korun, spojuje několik unikátních technologií v jeden celek.

24. 1. 2022

ČVUT v Praze

Nakolik rozmanité výsledky nabízí Akademie věd ČR průmyslovým podnikům, pracovištím státní správy a dalším výzkumným organizacím, nově shrnuje tištěný katalog produktových listů. Obsahově čerpá z databáze Portálu transferu AV ČR.

15. 1. 2022
Akademie věd ČR
Array
(
)

V úterý 18. ledna 2022 se od 15 do 17 hodin bude konat webinář na téma transfer technologií a inovace v Polsku.

9. 1. 2022

Network4Growth

Prostorové analýze silového zatížení deformované páteře s využitím modelování korekčních sil se věnuje mezioborový projekt VUT a FN Brno v Bohunicích. Vede k minimalizaci skoliózy u dětí předškolního věku, výrazně také omezuje počet provedených chirurgických zákroků. Zapojeny jsou do něho dva ústavy Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií spolu s Fakultou stavební.

3. 1. 2022

Vysoké učení technické v Brně

Nová aplikace Tichý jazyk pomůže sociálním pracovníkům, pedagogům a dalším účastníkům kurzů znakového jazyka zjednodušit jejich studium. Aplikace vznikla ve spolupráci Fakulty Informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) a neziskové organizace Tichý svět – chráněná pracoviště, o. p. s. (Tichý svět).

30. 12. 2021

ČVUT v Praze

Na Antarktidu opět vyráží výprava vědců z Masarykovy univerzity, kteří budou testovat výrobky ucházející se o ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Testování bylo na rok přerušeno kvůli covidové situaci. Nyní o ochrannou známku usilují hned dvě společnosti. Členkou výpravy bude i vědkyně z přírodovědecké fakulty, která bude měřit hladinu stresu polárníků.

27. 12. 2021

Masarykova univerzita

Spolek Transfera.cz a Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky (CVTI SR) se rozhodli podpisem Memoranda o spolupráci deklarovat oficiálně vůli k vzájemné spolupráci v oblasti podpory a budování povědomí o nezbytnosti ochrany duševního vlastnictví a přenosu poznatků a technologií.

24. 12. 2021

Transfera.cz

Na začátku prosince letošního roku byla podepsána smlouva o strategickém partnerství mezi Fyzikálním ústavem AV ČR a světovým lídrem ve vývoji laserových technologií Národní laboratoří Lawrence Livermore. Cílem smlouvy je zvyšování výkonu a zdokonalování laseru L3-HAPLS v laserovém centru ELI Beamlines, a to včetně implementace prvků umělé inteligence.

23. 12. 2021

ELI Beamlines

Když se spojí nejmodernější technologie a špičkové vědecké know-how, začnou se dít velké věci. Brněnská biotechnologická firma Photon Systems Instruments (PSI) vyvíjí high-tech fenotypizační systémy pro výzkum rostlin a řas, které používají vědci na prestižních univerzitách po celém světě, ale i astronauti ve vesmíru.

22. 12. 2021

CEITEC

Bezemisní vodíkové technologie v Moravskoslezském kraji už nejsou jen vizí. Společnost Veolia Energie ČR a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci na rozvoji vodíkových technologií v Moravskoslezském kraji. Součástí jsou i konkrétní projekty výroby zeleného vodíku v teplárnách v Krnově a Frýdku-Místku.

18. 12. 2021

Hospodářská komora ČR