facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Obnova historických památek se neobejde bez trpělivosti a filigránské práce, a dnes především bez moderních metod a postupů. Za objevem zcela nového způsobu odstraňování vysokomolekulárních látek z povrchu historických materiálů stojí tým Jiřího Rathouského z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR.

20. 4. 2022

Akademie věd ČR

Pro hudebníky jsou zesilovače hudby, tedy tzv. komba, jednou z nejvíce ceněných vlastnictví. Jakýkoliv zásah do komba, i za cenu dosažení vylepšeného zvuku, je pro ně nepřípustný. Stejně tak pro výrobce v případě reklamace. Ovšem dosáhnout hraním jiného zvuku je rovněž žádoucí a bez vývoje a inovací nereálné.

13. 4. 2022

Jihočeská univerzita

Czech-Israeli Innovation Internships jsou novým programem studijních stáží, které mladým vědcům umožní poznat vědu v Izraeli se zaměřením na komercializaci a technologický transfer. Program v pilotní fázi podpořily IOCB Tech, Česko-izraelská smíšená obchodní komora, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Nadační fond Neuron. První studenti odcestují koncem dubna, projekt získal také podporu velvyslanectví Státu Izrael v České republice.

9. 4. 2022

Nadační fond Neuron

V letošním roce oslaví spolek Transfera osm let své existence. Dnes sdružuje 44 členů a více než 100 inovací v databázi technologií. Spolek Transfera.cz sdružuje členy jak ze strany vysokých škol, tak dalších výzkumných institucí a jiných organizací nebo firem, kteří chtějí pozitivně ovlivňovat transferové dění v Česku.

8. 4. 2022

Transfera.cz

Obliba síťovaného polyetylenu (PEX) stále stoupá. Vyrábí se z něj řada produktů nejen pro instalace a rozvody, ale i tepelná čerpadla či větrací zařízení. Jak ale naložit s PEX odpadem, jehož likvidace podléhá přísným regulím, nesmí být spalován a po třech letech ani skládkován? Odpověď nabízí Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR.

6. 4. 2022

CETTAV

Spolek Transfera.cz přináší novinky a také několik pozvánek na tematické akce, které byste si neměli nechat ujít.

4. 4. 2022

Transfera.cz

Masarykova univerzita má již svou dvacátou spin-off společnost, která využívá duševní vlastnictví univerzity na základě licence. Díky tomu nezůstane výsledek výzkumu pouze na univerzitní půdě, ale najde své uplatnění v praxi.

2. 4. 2022

Masarykova univerzita

Společnost CactuX s.r.o. vznikla ze Středoevropského technologického institutu Vysokého učení technického v Brně (CEITEC VUT) v roce 2020. Byla založena za účelem zefektivnění přenosu výsledků výzkumu na průmyslový trh. Působí v oblasti rentgenové počítačové tomografie (CT), která je široce využívána nejen ve známých lékařských aplikacích, ale v posledních deseti letech se její využití rychle rozvíjí i v průmyslu.

30. 3. 2022

Technologické centrum AV ČR

Ve dnech 23. až 25 května se bude v Olomouci konat  8. workshop transferu technologií. Na programu bude například spolupráce s vysokými školami  pohledem investorů i networking. 

30. 3. 2022

Univerzita Palackého v Olomouci

Slovensko má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Evropě, investorům nabízí nízké mzdy, nízké daňové sazby a vzdělanou pracovní sílu. Do karet Slovensku v tomto směru hraje také poloha ve středu Evropy. Nejdůležitějším průmyslovým odvětvím v zemi je automobilový průmysl, díky němuž je Slovensko největším výrobcem automobilů na světě v přepočtu na jednoho obyvatele.

21. 3. 2022

Vědavýzkum.cz