facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Technologie enkapsulace tekutých olejových kuliček, využitelná ve farmaceutické a potravinářské produkci, se zařadila mezi první případy transferu výsledků výzkumné činnosti do spin-off společnosti na VŠCHT Praha. Škola poskytla práva k duševnímu vlastnictví nové firmě MarbleMat, jejímž zakladatelem je zaměstnanec univerzity.

6. 11. 2022

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Na míru připravené nanonosiče mají schopnost dopravovat léčiva v těle v neaktivní formě do cílového místa, kde dochází k opětovné aktivaci léčiva. Řízená doprava a aktivace léčiv stimulem asociovaným s nádorovým nebo zánětlivým prostředím je možnost, jak překonat nechtěné vedlejší účinky protinádorových nebo protizánětlivých molekul.

1. 11. 2022

Akademie věd ČR

Vedle oceňování duševního vlastnictví a návrhu licenčních smluv společnost UNICO podporuje vědce v komercializaci jejich výzkumu prováděním byznys validací, tedy ověřováním byznysového potenciálu technologií vyvíjených na akademické půdě. Jak k tomu se svým jedinečným postavením mezi akademickým sektorem a byznysem přistupuje?

29. 10. 2022

Jak okyslišovat kádě ryb bez záváží nebo jiných omezení? Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích našli řešení. Tamější aerační a oxygenační vložka do rybářských kádí zajišťuje okysličování vody bez jakýchkoliv mechanických překážek uvnitř kádě a tím vytváří vhodné prostředí pro chované ryby bez omezení pohybu nebo lovu.

25. 10. 2022

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Výsledky výzkumu určené pro automobilový průmysl bude uvádět do praxe nová spin-off společnost autinno, která vznikla na VŠB – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO). Jako první produkt nabízí systém Drive-by-Wire Car Interface 2 pro vývoj asistenčních systémů a automatizovaného řízení v osobních automobilech, který z hlediska funkcí a technického zpracování nemá obdoby.

18. 10. 2022

VŠB - Technická univerzita Ostrava

Podívejte se na Národní směrnice pro přenos technologií a znalostí, které společnost UNICO vytvořilo pro pobočku Světové banky v Chorvatsku. Tyto směrnice poskytují doporučení, kroky a praktické tipy pro Centra pro transfer technologií (CTT) a manažery univerzit, vedoucí ke zlepšení aktivit a výsledků přenosu technologií a znalostí.

15. 10. 2022

UNICO

Plovoucí zařízení k čištění odpadních vod představuje řešení, které funguje bez nutnosti energetických vstupů, bez potřeby zabírání pozemku i velkých stavebních úprav. Navíc neomezuje další využití již existující infrastruktury v okolí objektu, ke kterému je zařízení připojeno. A má i další využití.

14. 10. 2022

Transfera.cz

Celkem 11 technologií postupuje do finále soutěže Transfera Technology Day 2022. Finalisty vybrala porota z celkem 28 technologií přihlášených do databáze.

9. 10. 2022

Tranfera.cz

V okamžiku, kdy se výsledky vědecké činnosti komercializují, je třeba určit, jakou přidanou hodnotu tyto výsledky s sebou nesou. Málokdo totiž umí ocenit vynález tak, aby se neprodal pod cenou. Společnost UNICO pro tyto účely připravila speciální metodu, která pro nacenění využívá potenciální výnosy.

8. 10. 2022

UNICO

Průmyslový potenciál laserových systémů nové generace je obrovský. Uplatněním laserů v dalších odvětvích se zabývá centrum HiLASE, které je součástí Fyzikálního ústavu Akademie věd. Vědci a inženýři se zde zaměřují na vývoj a optimalizaci v oblasti efektivního laserového mikro- a nanoobrábění a laserového vyklepávání.

7. 10. 2022

Transfera.cz