facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Dovolujeme si vás pozvat na informační webinář věnovaný výzvám v programech Evropské rady pro inovace (EIC) plánovaným pro rok 2024. Během akce vám představíme nejen podmínky výzev, ale především plánované novinky a změny, ke kterým dojde v příštím roce. Se svou zkušeností s EIC se podělí žadatelé a úspěšní řešitelé projektů Pathfinder, Transition a Accelerator.

25. 11. 2023

Technologické centrum Praha

Na setkání jsme pozvali jsme dva špičkové vědce: Jana Kuneše (Masarykova univerzita) a Pavla Tomančáka (Max Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics/ CEITEC). Oba jsou držiteli prestižního grantu ERC. Ve svých příspěvcích jednak krátce představí své vědecké dráhy, ale hlavně nasdílí svou zkušenost (ať už dobrou či špatnou) s námi, manažery a administrátory ve výzkumu z institucí, kterými prošli během své dosavadní kariéry.

21. 11. 2023

Masarykova univerzita

Setkání českých vědců a vědkyň a studujících působících na východním pobřeží USA pořádané ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v New Yorku, Univerzitou Karlovou a Kellner Family Foundation se uskuteční v pátek 17. listopadu 2023 v New Yorku.

15. 11. 2023

Czexpats in Science

27. února 2024 se v Praze uskuteční 21. ročník konference České dny pro evropský výzkum (CZEDER) s podtitulem Střednědobé hodnocení a strategický výhled do budoucnosti programu Horizont Evropa. Konferenci pořádá Technologické centrum Praha ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

15. 11. 2023

Technologické centrum Praha

V rámci cyklu akcí zaměřených k ochraně nehmotného majetku a duševního vlastnictví si Vás dovolujeme pozvat k účasti na semináři, který se koná hybridní formou v Kongresovém sále Úřadu průmyslového vlastnictví a online v Praze ve středu 22. listopadu 2023 od 10 hodin.

10. 11. 2023

ČSVZ

NGI Fórum 2023, stěžejní akce iniciativy New Generation Internet (NGI) Evropské komise, se uskuteční 15. a 16. listopadu 2023. Téma konference je zaměřeno na budoucnost: „NGI Forum 2023: Odemykání potenciálu digitálních společenství” slibuje, že se zde setkají výjimečné mozky, inovátoři a tvůrci změn, kteří budou diskutovat o vývoji budoucnosti internetu se zaměřením na revoluční koncept digitálních společenství.

10. 11. 2023

European Leadership & Academic Institute

Technologické centrum Praha vás zve na Národní informační den ke grantům Evropské výzkumné rady, který se uskuteční 15. listopadu 2023 v prezenční formě v prostorách Rektorátu Univerzity Karlovy. Akce je spolupořádána s Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC.

26. 10. 2023

Technologické centrum Praha

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Vás ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy zvou na 6. ročník Národního dne velkých výzkumných infrastruktur. Letošní ročník má podtitul „Nelegitimní ovlivňování: zvyšování povědomí a odolnosti“. Akce se uskuteční 2. listopadu 2023.

25. 10. 2023

MŠMT

MŠMT zve odbornou veřejnost na další z doprovodných seminářů k reformě doktorského studia. Tentokrát bude zaměřen na jeho zahraniční dimenzi a propojování doktorských studentek a studentů s mezinárodním prostředím. Akce se koná ve středu 15. listopadu 2023 v Litomyšli.

25. 10. 2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Technologie a společnost je téma letošního semináře ke statistikám a analýzám výzkumu, vývoje a inovací, který pořádá Technologické centrum Praha ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Na programu bude představení a interpretace nejnovějších statistik výzkumu a vývoje (VaV) a vybraných analýz z oblasti technologických trendů a jejich dopadů na společnost.

25. 10. 2023

Technologické centrum Praha