facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Startuje druhý ročník zlínského festivalu Zažij vědu

22. 2. 2020
Startuje druhý ročník zlínského festivalu Zažij vědu

Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pořádá další ročník populárně-vědeckého festivalu Zažij vědu. Již v úterý 25. února 2020 se můžete zúčastnit jedinečného vědeckého festivalu ve Zlínském kraji a vyzkoušet si vědu doslova na vlastní kůži.

zazij vědu

Na festivalu si účastníci budou moci vyzkoušet práci v laboratoři se skutečnými vědeckými přístroji, naučí se rozpoznávat polymery, dozví se, jak fungují 3D tiskárny anebo si zkusí roli environmentálního inženýra. Program festivalu toho ale skrývá mnohem víc. Organizátoři si na letošek přepravili celkem 17 workshopů, jejichž náplní jsou aktuální a zajímavá vědecká témata.

Akce je určena široké veřejnosti s tím, že dopolední program je vyhrazen středním školám. Odpolední program (od 14 hodin) je určen všem, které věda zajímá a chtějí si vyzkoušet něco nového. Jediné omezení, které platí z důvodu bezpečnosti je, že všem účastníkům workshopů musí být minimálně 15 let. Na všechny workshopy je třeba se předem registrovat. Pro otevření workshopu je nezbytná účast alespoň pěti osob, maximální počet účastníků na jednom workshopu je 15. Kolika workshopů se zúčastníte je čistě na vás a účast na každém z nich je zdarma.

Seznam všech plánovaných workshopů a registraci najdete na webu akce. S rezervací vámi vybraného workshopu neotálejte – místa se rychle plní a rezervace se uzavře už v pondělí 24. 2. 2020!

Pokud budete mít mezi jednotlivými workshopy prostor, je pro vás připraven doprovodný program ve formě krátkých vědeckých filmů.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně