facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

23. ročník Ceny Wernera von Siemense

1. 9. 2020
23. ročník Ceny Wernera von Siemense

Společnost Siemens již po třiadvacáté ocení nadané studenty, inspirativní pedagogy a nadšené vědce Cenou Wernera von Siemense. Jejím cílem je motivovat výjimečné talenty a upevňovat pozitivní vztah studentů a širší veřejnosti k vědě. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

cena v číslech

Od roku 1997 bylo uděleno již téměř 12,5 milionu korun mezi 389 studentů, pedagogů a vědců.

V letošním roce je pro všechny vítěze připraveno dohromady 830 tisíc korun. Magistři a doktorandi mohou za své závěrečné práce získat až 50 tisíc Kč. Stejnou částku mohou získat i pedagogové a 20 tisíc korun je určeno znevýhodněným studentům za překonávání překážek. Až o 300 tisíc Kč pak mohou soutěžit vědci a výzkumníci v kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, a to jak samostatně, tak celé týmy. Podrobnosti o jednotlivých cenách naleznete zde.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV ČR. Uzávěrka přihlášek je do 30. 11. 2020. Ohlášení výsledků účastníkům bude do konce ledna 2021 a 11. března 2021 pak proběhne slavnostní vyhlášení.

Doporučte vítěze a získejte 10 000 Kč

Máte ve svém okolí někoho, kdo napsal skvělou diplomovou nebo disertační práci a zasloužil by si ocenění? Napište o něm organizátorům, kteří ho osloví s výzvou k přihlášení do soutěže, a pokud zvítězí, obdržíte i vy finanční ohodnocení ve výši 10 000 Kč.

Na stránkách www.cenasiemens.cz naleznete také rozhovory s vítězi jednotlivých kategorií minulého ročníku a videa ze slavnostního předávání cen.

 

 

Zdroj: Siemens

Redakčně upraveno