facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Uzávěrka Ceny Wernera von Siemense 2019 se blíží

18. 11. 2019
Uzávěrka Ceny Wernera von Siemense 2019 se blíží

Cena Wernera von Siemense patří už více než 20 let mezi nejvýznamnější ocenění v přírodních, technických a lékařských vědách. Cenu získávají nadaní studenti, akademické osobnosti i vědci a badatelé. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří tato soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

siemensSoutěžní kategorie reflektují aktuální potřeby ve společnosti a vědě. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV. Kromě ocenění získávají vítězové také finanční odměnu a to v následujících kategoriích:

Studentské práce

Kategorie je určena pro všechny talentované studenty, jejichž diplomové a disertační práce se zaměřují na veškerá IT, technická, medicínská nebo přírodovědná témata. Vítězové v jednotlivých kategoriích mohou získat až 50 000 Kč. V obou kategoriích přitom budou ocenění až tři účastníci. Zároveň může autor absolventské práce obdržet zvláštní ocenění 20 000 Kč, pokud se ve své práci věnoval tématům z kategorie Průmysl 4.0 – digitalizace v průmyslové výrobě. Ta se letos v soutěži objevila poprvé.

Do těchto kategorií je také možné doporučit své studenty, spolužáky či přátele a získat tak 10 000 Kč.

Nejlepší pedagogové i ocenění za překonání překážek

Kategorie je určena pro ty, kteří dávají studiu a vědě víc, než musí. Jedni za katedrou, druzí ve studentských lavicích. Ocenění je určeno pro pedagogické pracovníky a zdravotně postižené a znevýhodněné studenty, kteří inspirují svou pílí i mimořádnými výkony. Celkem jim odborná komise může udělit až 70 000 Kč.

Vědci a výzkumníci

Kategorie je určena pro výzkumníky a badatele. Soutěžit lze jako jednotlivec i jako celý výzkumný tým. V kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu vítěz získá až 300 000 Kč!

Podívejte se také na výsledky minulých ročníků. Například minulý rok cenu za nejlepší diplomovou práci získala Martina Doubková z Fyziologického ústavu AV ČR, která se svou prací podílela na vylepšení povrchové úpravy materiálu používaného k výrobě kostních implantátů.

Uzávěrka k přihlašování do všech kategorií je do 30. listopadu 2019. Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Siemens