facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Helena Langšádlová jmenovala svou náměstkyní Janu Havlíkovou

8. 2. 2022
Helena Langšádlová jmenovala svou náměstkyní Janu Havlíkovou

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová jmenovala svou náměstkyní Janu Havlíkovou, která se v minulosti věnovala mimo jiné koncepčnímu rozvoji výzkumu, vývoje a inovací na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

„Jsem velmi ráda, že mohu ve svém týmu přivítat Janu Havlíkovou. Její znalosti systému výzkumu, vývoje a inovací, potřeb jeho jednotlivých aktérů, stejně jako procesů ve státní správě budou jistě přínosem," uvedla ministryně Helena Langšádlová na adresu nově jmenované náměstkyně.

Jana Havlíková absolvovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Významnou část své kariéry spojila s tzv. minulostní agendou, kdy se na expertní a řídicí úrovni podílela na realizaci mezinárodních odškodňovacích iniciativ ve prospěch přeživších holocaustu, obětí pseudolékařských pokusů, vězňů koncentračních táborů a nuceně nasazených. Pracovní zkušenosti dále získala ve státní správě, kde se mimo jiné věnovala koncepčnímu rozvoji výzkumu, vývoje a inovací na Ministerstvu práce a sociálních věcí, a v soukromém sektoru, zde se zaměřením na supervizi řízení výzkumných projektů založených na využití pokročilých technologií. Dlouhodobě se věnuje také odborné práci v neziskových organizacích.

 

Zdroj: Úřad vlády