facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CZELO

CZELO

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu podporuje účast českých institucí ve výzkumných a vzdělávacích programech EU.

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si analýzu Strategického plánu Horizontu Evropa 2025-2027, Závěry Rady pro konkurenceschopnost o vědeckých publikacích nebo analýzu výsledků výzvy 2022 Erasmus Mundus. Dozvíte se také o úspěchu českých institucí ve třetí výzvě EIT HEI a jak se můžete zapojit do soutěže Industry 5.0 Award.

30. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se, jak můžete podpořit český projekt v cenách Nového evropského Bauhausu, jak se daří projektům aliancí Evropských univerzit, i jaké změny se odehrály ve vedení Evropské komise. Nenechte si ujít ani pozvánku na Evropský summit pro vzdělávání a inovace.

25. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Předsedkyně Evropské komise dne 15. 5. 2023 informovala o tom, že Mariya Gabriel podala rezignaci na svou funkci evropské komisařky pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež. Byla totiž prezidentem pověřena sestavením vlády ve své domovské zemi, Bulharsku. V její funkci ji nahradí Margrethe Vestager a Margaritis Schinas.

18. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se například o novinkách v pracovním programu ERC nebo o tematickém newsletteru CZELO zaměřeném na zelenou transformaci. Přečtete si také zprávu o implementaci Evropských partnerství či o očekávaných výsledcích programů politiky soudržnosti na období 2021-2027. 

10. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte konferenci ke kybernetické bezpečnosti nebo partnerskou burzu v oblasti energetiky. Můžete se také zapojit do konzultace ke klimatickým cílům 2040. Dozvíte se i o nové implementační platformě Mise Adaptace na změnu klimatu nebo možnosti stát se expertním hodnotitelem projektů v klastru 6 a Misi Půda.

4. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte možnost zapojit se do průzkumu na téma kariéry ve vysokoškolském vzdělávání a připojit se k Manifestu mise Zdravá půda a potraviny či otevření třetího ročníku European Innovation Procurement Awards. Dozvíte se také o výsledcích veřejné konzultace k rámcovým programům či o dvou nových návrzích doporučení Rady v oblasti digitálního vzdělávání a dovedností.

27. 4. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte přihlašování do prvních výzev EIT Kultura & Kreativita a do soutěží Evropské rady pro inovace. Přečtěte si také novou studii týkající se společných evropských diplomů nebo jak Evropská komise podporuje ukrajinskou vědeckou komunitu. Dozvíte se také o tom, jak může vaše instituce oficiálně podpořit iniciativu Nového evropského Bauhausu.

18. 4. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si aktualizovanou anotovanou grantovou dohodu nebo nový pracovní program Evropského obranného fondu. Seznamte se také s výzvou Inovačního fondu a nezmeškejte přihlašování na pozici národních expertů do výkonné agentury ERCEA.

13. 4. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si dva nové pracovní programy 2023-2024 programu Digitální Evropa a přihlaste se do Ceny evropského hlavního města inovací. Dozvíte se také o finanční záruce maďarské vlády pro účast v Horizontu Evropa a o dvou nových studiích Evropské komise o Evropských univerzitách a společném diplomu.

5. 4. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si nový pracovní program Euratomu a poziční dokumenty ke střednědobému hodnocení Horizontu Evropa, seznamte se s novým nástrojem pro hodnocení stavu půdy EU Soil Observatory a nezmeškejte první ročník ceny pro humanitární inovace.

30. 3. 2023
CZELO
Array
(
)