facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CZELO

CZELO

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu podporuje účast českých institucí ve výzkumných a vzdělávacích programech EU.

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte zahájení dialogu EU a Japonska o pokročilých materiálech, zasedání poradní skupiny EU – USA v oblasti vědy a technologií či další ročník programu EIT Jumpstarter. Dočtete se také o shrnutí EIC Summitu, prvním letošním EduCafé na téma mikrocertifikátů a nadcházející výroční konferenci k Erasmus Mundus.

11. 4. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte vydané pokyny k odpovědnému využívání generativní AI, EIC Impact Report 2023 či vydání vysokoškolského balíčku k podpoře společného evropského diplomu. Dočtete se také o rozšiřování mezinárodní dimenze programu Horizont Evropa a o úspěchu české firmy v soutěži EIT Digital Champions.

4. 4. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte výzvu k přihlášení na odbornou stáž v kanceláři CZELO, tentokrát zaměřenou na projektové manažery z českých měst. Dozvíte se také o nově přijatém Strategickém plánu Horizontu Evropa pro roky 2025–2027, Akčním plánu Evropské komise pro podporu rozvoje dovedností nebo výzvě pro ženy inovátorky. Nenechte si také ujít právě otevřenou výzvu v programu COST.

27. 3. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o zprávě OECD o akademických kariérách, o výzvách, kterým čelí vrcholové sportovkyně, i nových výzvách v oblasti IT, které mimo jiné cílí i na větší zastoupení žen na IT pozicích. Nenechte si také ujít možnost registrace na letošní edici V4 konference, která se zaměří na oblast výzkumných infrastruktur.

21. 3. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o první evropské obranné průmyslové strategii na úrovni EU. Nezmeškejte hlasování v soutěži Nového evropského Bauhausu nebo příležitost pro města stát se hlavním evropským městem inovací. Nepřehlédněte také pracovní nabídky v novém úřadu pro AI GŘ CONNECT a ohlédnutí za prvním letošním Science Café.

13. 3. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o komplexní strategii Evropské komise v oblasti pokročilých materiálů a o hlavních výstupech EIT Summitu 2024. Nepřehlédněte ani novou strategii EIT pro nejvzdálenější regiony EU či nové praktické příručky pro žadatele v EIC. Nezmeškejte také přihlášky do soutěže o nejlepší výzkumnou práci v oblasti obrany.

6. 3. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nenechte si ujít registraci na jarní edici odborné stáže v oblasti výzkumu v Bruselu a přečtěte si o neformálním setkání ministrů odpovědných za výzkum a inovace. Nezmeškejte také výzvu Erasmus+ Policy Experimentations 2024 nebo příležitosti pro podnikatelky v deep tech ze zemí „wideningu".

28. 2. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nenechte si ujít zveřejnění finalistů EIT Awards 2024, včetně projektu s českou účastí, či harmonogram programu LIFE. Dozvíte se také, jak EK podporuje výzkumné kariéry, jak získat grant na projekt se sportovní tematikou.

26. 2. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nenechte si ujít otevření registrace na Festival Nového evropského Bauhausu a přihlašování do podnikatelských programů EIT Food. Dozvíte se také o digitálním partnerství EU a Kanady, předběžném kalendáři výzev MSCA pro rok 2024 a zprávě Evropského parlamentu k implementaci programu Erasmus+. Nepřehlédněte také tři nové výzvy CHIPS JU.

13. 2. 2024
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si o očekávaném hodnocení programu Horizont 2020 nebo balíčku k posílení hospodářské bezpečnosti v EU. Dozvíte se také o podpoře začínajících evropských podniků pomocí balíčku pro oblast umělé inteligence. 

7. 2. 2024
CZELO
Array
(
)