facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Velké výzkumné infrastruktury v boji s COVID-19

5. 4. 2020
Velké výzkumné infrastruktury v boji s COVID-19

Velké výzkumné infrastruktury se připojují k celoevropské iniciativě, která je rozvíjena Evropským strategickým fórem pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).

Velké výzkumné infrastruktury financované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) poskytují na preferenční bázi otevřený přístup ke své výzkumné instrumentaci, výpočetním zdrojů a datovým archivům, aby svým uživatelům z řad vědecké komunity umožnily okamžitou realizaci výzkumů a studií souvisejících s vývojem účinných diagnostických metod, léčebných postupů a očkovacích látek proti novému kmeni koronaviru SARS-CoV-2 a socioekonomických dopadů mimořádných opatření, která byla po celém světě zavedena v reakci na pandemii Covid-19.

Velké výzkumné infrastruktury se tak připojují k celoevropské iniciativě, která je rozvíjena Evropským strategickým fórem pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).

Veškeré bližší informace o nabízených servisech naleznete na webových stránkách velkých výzkumných infrastruktur ČR https://www.vyzkumne-infrastruktury.cz/rubriky/covid-19/ a webových stránkách ESFRI https://www.esfri.eu/covid-19.