facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Prague.bio rozšířil své řady o významného zástupce průmyslu – do spolku vstoupila Zentiva

13. 5. 2024
Prague.bio rozšířil své řady o významného zástupce průmyslu – do spolku vstoupila Zentiva

Prague.bio je profesní uskupení, mezi jehož hlavní cíle patří rozvoj segmentu biotechnologií v ČR a pomoc při jeho zviditelňování na mezinárodním poli. Doposud sdružoval instituce, které představují vysoce profesionální centra výzkumu se silným vlivem na vývoj nových léků, diagnostických metod a dalších medicínských technologií. Nyní do biotechnologického klastru Prague.bio vstoupil první zástupce průmyslu, společnost Zentiva.

prague bio conf

Biotechnologický klastr Prague.bio byl založen na podzim loňského roku a doposud jej tvořilo šest institucí pocházejících z akademického prostředí: Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, biotechnologický inkubátor i&i Prague, Biotechnologický ústav AV ČR, Mikrobiologický ústav AV ČR, Ústav molekulární genetiky AV ČR a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Nyní se k nim přidává první zástupce průmyslu.

„Přistoupení Zentivy je pro Prague.bio přelomový okamžik, jelikož jde o důležitý krok k naplnění základního poslání spolku. Tím je propojování vědy, průmyslu a byznysu. Zároveň jsme velmi rádi, že prvním neakademickým zástupcem v našem spolku je právě Zentiva, úspěšná mezinárodní firma se sídlem v České republice, která zde kromě výroby má také globální výzkumné a vývojové centrum, a patří mezi top 10 investorů do výzkumu a vývoje v ČR,“ říká Petra Kinzlová, CEO spolku Prague.bio.

Sdílení a spolupráce pro rozvoj inovačního potenciálu

Přistoupení Zentivy do spolku navazuje na vzájemnou spolupráci během prvního ročníku konference Prague.bio, které se v loňském roce zástupci Zentivy aktivně účastnili. „Farmaceutický průmysl má v České republice dlouhou tradici. V Zentivě nám záleží na tom, aby se zde udržel, rostl a přinášel inovace a dostupnou léčbu pro ty, kteří ji potřebují. Dlouhodobě se podílíme na rozvoji české farmaceutické vědy skrze vzdělávání odborníků pro průmysl a úzkou spolupráci s univerzitami, například v rámci Centra aplikovaného výzkum The PARC. Připojení se k Prague.bio je pro nás dalším logickým krokem v budování domácího farmaceutického potenciálu a těší nás, že jsme našli dalšího partnera, který sdílí naši vizi,“ říká Martin Albert, Chief Scientific Officer v Zentivě.

 

Zdroj: Prague.bio


Spolek Prague.bio byl založen na podzim loňského roku. Jde o platformu, jejímž záměrem je propojovat inovátory, akademické instituce, zástupce průmyslu, investory a další důležité aktéry v oblasti biotechnologií. Spolek je pořadatelem konference Prague.bio, jejíž druhý ročník proběhne 24. září ve Slovanském domě v Praze. Své členy také zastupuje na významných mezinárodních konferencích, naposledy např. na Bio-Europe Spring, které se letos uskutečnilo ve španělské Barceloně.