Vytisknout tuto stránku

Evropská komise hledá národní experty

26. 6. 2021
Evropská komise hledá národní experty

V červnu byla Evropskou komisí vypsána nabídka pozic pro takzvané Národní experty (SNE - Seconded National Experts). Těmi se mohou stát úředníci ze státní správy členských států EU, z mezinárodních organizací nebo osoby zaměstnané ve veřejném sektoru, kteří dočasně pracují pro některou z institucí EU.

Uchazeči o místo vyslaných národních odborníků musí mít minimálně tříletou praxi v příslušném pracovním zařazení, musí pro daného zaměstnavatele pracovat po dobu alespoň 12 měsíců před vysláním a musí mít důkladnou znalost jednoho z jazyků EU a další jazyk Unie musí ovládat na uspokojivé úrovni. Odborníci jsou většinou vysíláni na minimálně 6 měsíců a maximálně 4 roky. Získané zkušenosti budou po jejich návratu nesporným přínosem pro každého zaměstnavatele.

Většina pozic má uzávěrku pro podávání přihlášek do 27. září 2021, některé však již v červenci. Konkrétní termíny, výběrová kritéria a náplň pro jednotlivé vypsané pozice naleznete v dokumentech zde. V případě zájmu o více informací kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z týmu IMPROVE či Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii.

Další informace ohledně vysílání národních expertů naleznete také zde.

 

Zdroj: IMPROVE