Vytisknout tuto stránku

Online vesmírný hackaton ActInSpace

31. 10. 2020
Online vesmírný hackaton ActInSpace

Francouzská vesmírná agentura (CNES) ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou (ESA) pořádá ve dnech 13. a 14. listopadu 2020 on-line hackaton s názvem ActInSpace, jehož cílem bude podpořit vznik nových start-upů v oblasti využití space technologií, satelitních dat a také technologií pro využití v kosmu.

Česká republika nechce v oblasti rozvoje vesmírných technologií zůstat za evropskými partnery pozadu - do hackatonu se tak zapojí například i hlavní město Praha prostřednictvím svého projektu Stephanie (z programu Interreg Europe), který se zabývá právě využíváním vesmírných technologií a satelitních dat na Zemi. Tým Stephanie bude zapojen přes svoje partnerské pracoviště ELI Beamlines (Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.) v mentoringu výzvy využití výkonných laserů v kosmu. Mentorem přihlášených účastníků pro tuto oblast bude expert na lasery, fyzik Bedřich Rus.

Během akce budou moci přihlášení účastníci konzultovat svoje záměry s ostatními soutěžícími i experty a mentory v daných oblastech a technologiích.

Na on-line hackaton se můžete přihlásit zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (BK) 

Zdroj: ActInSpace