Vytisknout tuto stránku

Webinář: Smluvní výzkum a právní zajištění ochrany duševního vlastnictví

24. 1. 2021
Webinář: Smluvní výzkum a právní zajištění ochrany duševního vlastnictví

Ve čtvrtek 11. března 2021 se uskuteční webinář, jehož cílem je seznámit účastníky s ochranou duševního vlastnictví výzkumných pracovišť, zejména vysokých škol a univerzit, v rámci smluvního výzkumu. Těžiště semináře spočívá v představení právních prostředků ochrany duševního vlastnictví při spolupráci s aplikační sférou.

Cílem webináře je seznámit účastníky s ochranou duševního vlastnictví výzkumných pracovišť, zejména vysokých škol a univerzit, v rámci smluvního výzkumu. Těžiště semináře spočívá v představení právních prostředků ochrany duševního vlastnictví při spolupráci s aplikační sférou. Součástí semináře jsou i praktické příklady právního zajištění ochrany duševního vlastnictví v rámci smluvního výzkumu a vymáhání práv v případně jejich porušení. Seminář je určený členům realizačního týmu projektu, především výzkumným, vědeckým, jakož i administrativním pracovníkům a dalším zájemcům o tuto oblast. Posluchači si zvýší své odborné znalosti o nové poznatky v oblasti ochrany duševního vlastnictví při smluvním výzkumu.

Anotace a časový harmonogram webináře

  • 09:30 - 09:35 Úvod, slovo organizátora, představení lektora
  • 09:35 - 11:00 Právní prostředky ochrany duševního vlastnictví při spolupráci s aplikační sférou
  • 11:00 - 11:15 Přestávka
  • 11:15 - 12:30 Kvalitní smlouva jako základ spolupráce s aplikační sférou a vymáhání práv při jejich porušení
  • 12:30 - 12:45 Přestávka
  • 12:45 - 13:15 Praktické příklady právního zajištění ochrany duševního vlastnictví v rámci smluvního výzkumu
  • 13:15 - 13:30 Závěrečná část, shrnutí, diskuse

Webinářem vás provede advokát David Karabec, jenž v roce 1988 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal v roce 1989 doktorský titul v oboru právo. Od roku 1996 působí jako advokát. Ve své odborné advokátní praxi se věnuje zejména problematice průmyslových a autorských práv, licencí, ochraně know-how a obchodního tajemství, nekalé soutěže, jakož i procesnímu zastupování klientů v těchto oblastech práva. V roce 1999 absolvoval Institut průmyslově právní výchovy ÚPV a v roce 2019 dokončil dvouleté specializační studium Master of public administration v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (MPA VVI), kde získal manažerský titul MPA. Aktuálně si doplňuje vzdělání postgraduálním studiem (LL.M.) alternativního řešení sporů (mimosoudní řešení sporů, mediace, arbitráž) v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

Webinář proběhne 11. března 2021 v čase 9.30–13.30. Účast na webináři je zpoplatněna částkou 2723 korun včetně DPH. Cena zahrnuje přístup k videu podle zvolené verze a textové materiály. Den před konáním webináře obdržíte instrukce k přihlášení, odkaz k přihlášení do virtuální místnosti a také materiály v elektronické podobě (webinář probíhá v aplikaci Teams, kterou není nutné instalovat, přihlásíte se přes webové rozhraní).

Své dotazy, které lektor zohlední ve svém výkladu a zodpoví, můžete zasílat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací a registraci naleznete zde.

Zdroj: C.H. Beck