Vytisknout tuto stránku

Blíží se uzávěrka žádostí o Středočeské inovační vouchery

15. 1. 2020
Blíží se uzávěrka žádostí o Středočeské inovační vouchery

Do konce ledna 2020 je možné se přihlásit do aktuální výzvy programu Středočeské inovační vouchery. Díky němu mohou firmy zlepšit svůj produkt nebo službu ve spolupráci s výzkumnou organizací. O inovační voucher lze požádat v jednom ze dvou podprogramů, podporu může získat už jen několik posledních žadatelů.

Středočeské inovační vouchery podporují spolupráci firem ze Středočeského kraje s vysokými školami či výzkumnými organizacemi z celého Česka, a to prostřednictvím Středočeského inovačního centra (SIC) formou jednorázové dotace.

O podporu můžete požádat v jednom z těchto podprogramů:

  • Podprogram I.: poskytuje jednorázovou dotaci malému a střednímu podniku na spolupráci s výzkumnou organizací, která je založena na transferu znalostí.
  • Podprogram II.: poskytuje jednorázovou dotaci malému a střednímu podniku s historií do 3 let na spolupráci s výzkumnou organizací, která je založena na transferu znalostí a zároveň na podporu jejich rozvoje prostřednictvím investičních a neinvestičních nákladů vynaložených na nákup či pořízení jiných služeb nebo vybavení.

„Během relativně krátké doby se nám podařilo ve Středočeském kraji vytvořit základy pro dlouhodobou spolupráci soukromého sektoru s výzkumnou sférou,“ říká Jakub Hudec, Business Innovation Manager ze Středočeského inovačního centra (SIC), které má celý projekt na starost. „Za jednu z velkých výhod inovačního voucheru považuji, že umožňují firmám plně se soustředit na podnikání, zatímco výzkumná organizace dodá služby potřebné pro inovace, které firma z nějakého důvodu nemůže zajistit vlastními silami,“ doplňuje Jakub Hudec.

Uzávěrka přihlášek do výzvy je 31. ledna 2020.

Podrobnější informace k probíhající výzvě, včetně referencí a příběhů úspěšné spolupráce díky inovačním voucherům naleznete zde.

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: SIC