Vytisknout tuto stránku

Rekordní investice do českých startupů

21. 1. 2018
Rekordní investice do českých startupů

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYard investice ve výši přes 57 milionů korun. Částku si rozdělilo 10 startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Sedm z nich pochází z České republiky.

Jednotlivé firmy získaly investice ve výši od 900 tisíc do 19,5 milionu korun. Z deseti úspěšných firem jich sedm pochází z České republiky. Jde o následující firmy – ClaimAir, Rossum, SatisMeter, Cryptelo, Budgetbakers, Vize a Neuron Soundware.

StartupYard již od roku 2011 pomáhá růst začínajícím firmám. K tomu využívá síť kontaktů i pravidelné akce. Každoročně pořádá Demo Day a Investor Week, kde se mohou setkat zástupci z řad investorů a vybraných startupů a případně zahájit jednání o potenciální spolupráci. StartupYard také využívá síť 150 mentorů, kteří pomáhají startupům vytvořit vhodnou strategii a uspět na trhu.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic firmám, které absolvovaly náš program. Věřím, že i v letošním roce budeme pokračovat v podobném trendu. Máme před sebou ohlášení nových investic a deváté akcelerační kolo, které nabídne šanci dalším mezinárodním startupům uspět v ostré konkurenci,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Do osmého akceleračního kola se v roce 2017 přihlásilo 160 zájemců, z nichž bylo nakonec vybráno nejlepších sedm. Ti se představili na závěrečné konferenci Demo Day v listopadu minulého roku.

Přihlášky do aktuálního devátého akceleračního kola lze podávat do konce ledna 2018. Více informací k přihláškám naleznete zde.

 

Zdroj: BusinessInfo.cz