Vytisknout tuto stránku

Ústecký kraj přispěje firmám na inovace více peněz

18. 12. 2017
Ústecký kraj přispěje firmám na inovace více peněz

Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky dostanou firmy v Ústeckém kraji v příštím roce více peněz. Každý projekt bude moci v dotačním programu Inovační vouchery Ústeckého kraje pro rok 2018 získat až 199 000 Kč. Ještě letos to bylo jen 120 000 Kč.

Oproti předchozím ročníkům ale také vzroste minimální vlastní podíl žadatele – z 15 na 30 %. Změny v dotačním programu Inovační vouchery Ústeckého kraje 2018 schválilo krajské zastupitelstvo 11. prosince.

Program Inovační vouchery Ústeckého kraje podporuje inovace ve firmách v Ústeckém kraji, které vzniknou ze spolupráce s výzkumnou organizací. Může jít přitom o inovace produktu, služeb, ale i pracovních procesů. Kraj vyčlení pro příští rok na inovační projekty částku jednoho milionu korun plus nerozdělenou část dotace z roku 2017.

„Aktuálně jde o více než 1,8 milionu korun, ale celková alokace může ještě vzrůst v závislosti na vyhodnocení letošních projektů,“ říká Miroslav Cingl z Inovačního centra Ústeckého kraje, které program administruje.

Žádosti do programu budou moci podávat firmy se sídlem či pobočkou v Ústeckém kraji s největší pravděpodobností od 20. ledna do konce února roku 2018, a to elektronicky přes web Inovačního centra Ústeckého kraje (www.icuk.cz) a také vytištěné přes podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Inovační vouchery Ústeckého kraje se v roce 2018 vyhlašují již počtvrté. Úspěšných bylo v předchozích třech ročnících 58 inovačních projektů, kterým Ústecký kraj přispěl bezmála 5,8 milionu korun.

 

Zdroj:

logo ICUK