Novou výzvu v soutěži o mimořádný grant ve výši pěti milionů korun ročně po dobu pěti let s názvem Muni Award in Science and Humanities vyhlásila interní Grantová agentura Masarykovy univerzity (GAMU). Chce tak navázat na velmi úspěšné první kolo a dát tentokrát vědcům více času na podání přihlášky, a to do září tohoto roku.
První soutěž o prestižní grant vypsala univerzita v září loňského roku v reakci na doporučení Mezinárodní vědecké rady MU (ISAB) koncentrovat významnou část peněz interní grantové agentury na vědce světového formátu z prostředí mimo univerzitu. Z deseti přihlášených uchazečů byl nejlepší a nabídku na místo na Fakultě informatiky MU přijal odborník na teorii grafů Daniel Kráľ, který v minulosti získal už dva ERC granty.
„Právě takové uchazeče hledáme, do výzvy se mohou hlásit nejen držitelé grantů ERC kategorie starting a consolidator, ale i ti, kteří v soutěži ERC získali za svůj projekt hodnocení A, ale kvůli limitům financování se na ně už nedostaly peníze. Hlásit se mohou také lidé s individuálními přenositelnými granty podobné úrovně a prestiže jako ERC i ti, jejichž dosavadní kariéra a publikační činnost takové úrovni odpovídají,“ přiblížila požadavky na žadatele o grant Jana Hájková z Odboru výzkumu Rektorátu MU, která má grant na starosti s tím, že oborové zaměření žadatele není nijak omezené a hlásit se mohou znovu i ti, které v prvním kole soutěže výběrová komise nezvolila.
Uchazečům univerzita nabízí pracovní smlouvu na tři roky a po úspěšném hodnocení její prodloužení na pět let a pak na dobu neurčitou, roční podporu ve výši pěti milionů korun na pět let, habilitaci nebo profesuru na Muni a laboratorní zázemí pro výzkumný tým. Vítěz tedy musí v Brně fyzicky působit a mít tu hlavní pracovní úvazek.
Zájemci se mohou hlásit do září tohoto roku. Vybírat z nich pak bude Poradní panel pro výzkum SAB (vědecký panel prorektora pro výzkum) a také fakulty. Konečný výběr bude potvrzen i Mezinárodní vědeckou radou ISAB. Podrobnější podmínky a harmonogram jsou k vidění na webu Grantové agentury MU.
Autor: Ema Wiesnerová
Zdroj: Masarykova univerzita
- Autor článku: ne
- Zdroj: Masarykova univerzita