Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opětovně informuje žadatele o možnosti podat tzv. připomínky k podkladům v procesu schvalování projektů a tím vyjádřit nesouhlas s postupem Řídicího orgánu OP VVV. V záležitostech přípravy připomínek není možné žadatelům poskytovat jakékoliv konzultace. Příprava připomínek k procesu schvalování je pouze v kompetenci žadatele.
Připomínky může podat žadatel:
- v návaznosti na každou fázi procesu schvalování projektu, ve které nebyl úspěšný, respektive obdržel depeši o negativním výsledku fáze procesu schvalování. Fáze procesu schvalování jsou následující:
- kontrola přijatelnosti a formálních náležitostí,
- věcné hodnocení,
- výběrová komise,
- kompletace dokumentace k přípravě právního aktu,
- elektronicky prostřednictvím IS KP14+ (na formuláři nazvaném Žádost o přezkum rozhodnutí),
- maximálně jednou v návaznosti na každou fázi procesu schvalování, ve které nebyl úspěšný (po podání připomínek nelze zároveň doplňovat a dokládat nové podklady nebo vysvětlení k žádosti o podporu),
- do 15 kalendářních dní ode dne doručení interní depeše obsahující oznámení o negativním výsledku dané fáze procesu schvalování.
Žadatel ve svých připomínkách:
- musí jasně odůvodnit, proč podává připomínku k postupům Řídicího orgánu OP VVV a dále uvést s hodnocením kterých konkrétních kritérií nebo se kterým rozhodnutím ŘO OP VVV nesouhlasí,
- musí svoje stanovisko doložit jednoznačnými a objektivními důkazy,
- uvede, jakého výsledku se podáním připomínky domáhá (doporučeno).
Podané připomínky posuzuje přezkumná komise, složená minimálně ze tří stálých členů z řad pracovníků Řídicího orgánu OP VVV.
Jaký je další postup, pokud se připomínkám vyhoví a za jakých podmínek se připomínkám nevyhoví čtěte zde.
Zdroj: MŠMT
- Autor článku: ne
- Zdroj: MŠMT