Ministerstvo průmyslu a obchodu otevřelo druhou výzvu v rámci aktivity Služby infrastruktury z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Podpora je určena výzkumným institucím a dalším subjektům, které provozují technické zázemí pro spolupráci s malými a středními podniky. Získané prostředky lze využít na poskytování služeb i na modernizaci či pořízení nové inovační infrastruktury. Pro přechodové regiony je připravena až 1 miliarda korun, méně rozvinuté oblasti mohou čerpat až 600 milionů.
Dotaci výzvy Služby infrastruktury – výzva II lze získat na založení a rozvoj výzkumné a inovační infrastruktury s otevřeným přístupem a zkvalitňování jejích služeb.
„Rozvoj výzkumné a inovační infrastruktury je klíčový pro posílení schopnosti české ekonomiky generovat nové nápady a přetvářet je v konkurenceschopná řešení. Podpora této oblasti umožní hlubší propojení mezi podniky a výzkumným prostředím a zrychlí přenos inovací do praxe,“ říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček a dodává: „Právě to je zásadní pro fungování moderního inovačního ekosystému v souladu s principy inteligentní specializace.“
Celková alokace výzvy se dělí podle místa realizace projektu na maximálně:
- 600 mil. Kč pro méně rozvinuté regiony
- 1 mld. Kč pro přechodové regiony
Příjem žádostí bude zahájen 5. 5. 2025 a potrvá do 17. 10. 2025.
„Cílem výzvy je se zaměřit především na výzkum, vývoj a inovace nových technologií a zavádění pokročilých inovačních řešení. Podpora těchto aktivit povede ke zlepšení mezisektorové spolupráce a podmínek pro rozvoj inovačních firem,“ upřesňuje vrchní ředitel sekce ekonomiky, fondů EU a zakladatelských činností Petr Doškář.
Zájemci o dotaci se mohou obracet na Agenturu pro podnikání a inovace, která je zprostředkujícím subjektem OP TAK a pomáhá s přípravou žádostí o dotaci a administrací projektu. Agentura je zastoupena ve všech regionech republiky a zároveň provozuje bezplatnou Zelenou linku 800 800 777.
Více informací včetně samotného textu výzvy a všech příloh naleznete ZDE.
Zdroj: Agentura pro podnikání a inovace, Ministerstvo průmyslu a obchodu
- Autor článku: ne
- Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu