MSCA Staff Exchanges podporuje inovativní mezinárodní, meziodvětvovou a mezioborovou spolupráci ve výzkumu a inovacích prostřednictvím výměny zaměstnanců a sdílení znalostí a nápadů ve všech fázích inovačního řetězce. Program podporuje sdílenou kulturu výzkumu a inovací, která vítá a odměňuje kreativitu a podnikání a pomáhá přeměnit nápady v inovativní produkty, služby nebo procesy. Uzávěrka výzvy je 8. října 2025.
Výzva MSCA Staff Exchanges 2025 (HORIZON-MSCA-2025-SE-01) je otevřena pro výzkumné, technické, administrativní a manažerské pracovníky podporující výzkumné a inovační aktivity.
Výměny zaměstnanců MSCA zahrnují organizace z akademického i neakademického sektoru (včetně malých a středních podniků) z celého světa.
Podpora je poskytována pro mezinárodní, mezisektorovou a mezioborovou mobilitu pracovníků VaV vedoucí k přenosu znalostí mezi zúčastněnými organizacemi.
Plánované otevření 27. března 2025
Termín uzávěrky 8. října 2025 17:00:00 bruselského času
Organizace tvořící partnerství přímo přispívají k realizaci společného projektu výzkumu a inovací vysíláním a/nebo hostováním způsobilých zaměstnanců. Takový projekt musí prozkoumat činnosti, které mohou být založeny na předchozí práci, ale měly by jít dále a vytvářet nebo posilovat dlouhodobou spolupráci. Vyslání musí zahrnovat fyzickou mobilitu oprávněných zaměstnanců a musí vždy probíhat mezi právními subjekty, které jsou na sobě nezávislé.
Výměny zaměstnanců MSCA se mohou zabývat třemi rozměry mobility: mezinárodní, meziodvětvovou a mezioborovou. Zatímco výměny mezi organizacemi v rámci členských států EU a zeměmi přidruženými k programu Horizont Evropa by měly být převážně meziodvětvové, výměny ve stejném sektoru jsou také možné za podmínky, že jsou mezioborové. Interdisciplinarita není vyžadována pro výměny ve stejném sektoru s nepřidruženými třetími zeměmi.
Kolaborativní přístup MSCA Staff Exchanges by měl využívat doplňkové kompetence zúčastněných organizací a vytvářet mezi nimi synergie. Vyslání by mělo být zásadní pro dosažení výzkumných a inovačních činností společného projektu. Projekt by měl mimo jiné umožnit networkingové aktivity a organizaci workshopů a konferencí, aby se usnadnilo sdílení znalostí a testování inovativních přístupů ke konkrétním tématům VaV.
Další podrobnosti ve zdroji.
Zdroj: Evropská komise
- Autor článku: ne
- Zdroj: Evropská komise