instagramfacebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
instagramfacebooktwittergoogle
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Francouzský institut v Praze a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spouštějí nový stipendijní program na podporu mobilit českých PhD studentů do Francie a francouzských doktorandů do Česka.

20. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Program Intellectual Property Booster (IP Booster) funguje jako specializovaná podpora poradenství v oblasti duševního vlastnictví, kterou financuje Evropská komise. O podporu se mohou hlásit organizace, které jsou zapojeny do programu EU.

19. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Společnost EMBO, která sdružuje přední vědce v biologický vědách, vyhlásila výsledky Installation Grants na podporu mladých výzkumníků. Ty letos získali dva vědci působící v Česku – Peter Dráber z 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Panagiotis Alexiou z CEITEC Masarykovy univerzity.

17. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Švýcarská agentura Swiss National Science Foundation (SNSF) a Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlašují společnou výzvu na podávání bilaterálních švýcarsko-českých projektů základního výzkumu. Návrhy lze podávat do 1. dubna 2020.

16. 1. 2020

Grantová agentura ČR

Do konce ledna 2020 je možné se přihlásit do aktuální výzvy programu Středočeské inovační vouchery. Díky němu mohou firmy zlepšit svůj produkt nebo službu ve spolupráci s výzkumnou organizací. O inovační voucher lze požádat v jednom ze dvou podprogramů, podporu může získat už jen několik posledních žadatelů.

15. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Evropská výzkumná rada vyhlásila výsledky třetího kola výzvy ERC Proof of Concept 2019. Celkem 76 vědců, kteří již v minulosti získali některý z grantů ERC, dostane dodatečných 150 tisíc eur na uvedení svého výzkumu do praxe. Je mezi nimi také Michael Otyepka z Univerzity Palackého v Olomouci.

13. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Univerzita Karlova vyhlašuje 5. ročník soutěže Primus pro mladé perspektivní vědce, zejména pro ty, kteří se vracejí po dlouhodobé stáži v cizině nebo na UK doposud nepůsobili. Cílem programu je podpořit špičkové pracovníky při zakládání a rozvoji nových vědeckých skupin a laboratoří.

10. 1. 2020
Granty a dotace
Array
(
)

Do 31. 1. 2020 se mohou hlásit zájemci o půlroční placenou stáž v Evropském inovačním a technologickém institutu (EIT) v Budapešti a Bruselu.

9. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Stipendium Ruth Crawford Mitchell je určeno českým a slovenským uchazečům, kteří se chtějí zúčastnit tříměsíční výzkumné stáže na University of Pittsburg. Uzávěrka přihlášek je 30. března 2020.

7. 1. 2020

Vědavýzkum.cz

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) vypisuje výběrové řízení na PhD pozice. Přihlašovat se můžete až do 23. února 2020, pohovory se uskuteční 19. března 2020

4. 1. 2020

Vědavýzkum.cz