Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Uzávěrka přihlášek do dalšího ročníku mezinárodní soutěže Falling Walls Lab určené mladým vědcům, výzkumníkům a inovátorům je již na konci června. České kolo soutěže se uskuteční 2. října v Brně. Autor nejlepší tříminutové prezentace vyhraje finanční odměnu 1000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové finále.

Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je čas určený na prezentaci.

falling walls

Každý rok jsou akademické instituce po celém světě vyzvány k tomu, aby uspořádaly ve svých zemích soutěž Falling Walls Lab. Ta ukazuje kvalitu, diverzitu a přesvědčivost inovativních myšlenek v dané zemi. Autor nejlepší prezentace vyhrává cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se každoročně koná 8. listopadu. Kolem stovky finalistů z celého světa zde představují své projekty před vysoce uznávanou porotou. Tři vítězové berlínského finále obdrží titul Falling Walls Young Innovator of the Year, finanční odměnu a příležitost představit svůj projekt na Falling Walls konferenci, která se koná den poté. Na ní se setkávají světoví hybatelé z oblasti vědy, byznysu a politiky.

Mezinárodní síť Falling Walls zahrnuje proslulé akademické instituce z více než 60 zemí. Stanford University, ETH v Curichu nebo University of Tokyo jsou jen jedněmi z mnoha.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí výzkumné centrum CEITEC (Central European In-stitute of Technology) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), německým velvyslanectvím v Praze, společností xITEE, zábavním vědeckým parkem VIDA!, Technologickou agenturou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

České kolo soutěže proběhne 2. října 2019 v Brně. Podrobné informace o soutěži naleznete v příloze.

Falling Walls Lab 2018

V roce 2018 bylo do soutěže Falling Walls Lab zapojeno 57 zemí a přihlásilo se do ní přes 3000 účastníků.

Markéta Klíčová z Technické univerzity v Liberci vyhrála na světovém finále v Berlíně cenu publika (Audience Award) se svou prezentací Breaking the Wall of Colorectal Cancer Treatment. V rámci ní představila, jak mohou nanotechnologie pomoci ke snížení komplikací po operacích gastrointestinálního traktu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ecVxPL603jg

 

O své účasti Markéta říká: „Odnesla jsem si nepopsatelný pocit, kdy 100 finalistů z celého světa sdílelo jedno pódium a prezentovalo unikátní řešení širokého spektra problémů. Každý jednotlivec z jiné části světa, s jinou minulostí a kulturou, ale všichni společně za jedním cílem – bořit imaginární zdi dnešního světa a dělat ho lepším. Získala jsem přátele na celý život jak z České republiky, tak z Kanady, Německa a dalších zemí. Prošli jsme spolu konkurenčním prostředím, přitom nesoutěžili, ale podporovali se navzájem. Celá akce tak nebyla soutěž, ale oslava brilantních nápadů, odhodlání a tvrdé práce. Vrátila jsem se s daleko větší energií do vlastního výzkumu.“

 

Zdroj: Německé velvyslanectví v Praze

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Německé velvyslanectví v Praze