Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Sedmdesát tisíc korun, kancelář na rok a konzultace od mentorů zdarma čekají na vítěze letošního ročníku Podnikavé hlavy. Soutěž pořádá již po jedenácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Zájemci se mohou registrovat do 18. května 2020.

Tradiční soutěž Podnikavá hlava, pořádaná Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci, je určena budoucím, začínajícím i zkušenějším podnikatelům. Do finále postupuje 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě dne 28. 5. 2020 on-line.

Registrace do soutěže „Podnikavá hlava“ o nejlepší podnikatelský záměr je spuštěna. Hlavní výhrou pro vítěze je 70 000 Kč, roční pronájem kancelářských prostor v hodnotě 88 000 Kč a roční konzultační služby v hodnotě 130 000 Kč. Cílem soutěže je podpořit začínající i zkušené podnikatele s novým nápadem.

Zájemce může svůj podnikatelský záměr přihlásit do 18. 5. 2020. Zúčastnit se může podnikatel starší 18 let, který svůj záměr realizuje na trhu maximálně 1 rok, nebo ho teprve plánuje realizovat. Nápady a záměry je možné konzultovat i pomocí online konzultací, které stačí domluvit na e-mailu podnikavahlava@upol.cz. Celá soutěž včetně finále proběhne online. Pravidla soutěže, přihlášku a další informace naleznete na webu soutěže zde. Podnikavou hlavu také můžete sledovat na Facebooku.

„Každý ročník je jiný. A já se už těším na ten letošní, na letošní nové projekty a nové nápady, se kterými soutěžící přijdou. A byl bych rád, aby podnikavci nestrkali svoje projekty do šuplíku, ale aby na nich pracovali, případně přišli k nám na konzultaci a pokračovali. Aby náš stát, naše ekonomika, jenom vzkvétala a rostla na takovýchto projektech, na takovýchto malých firmách,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel VTP UP.

Vítězem jubilejního desátého ročníku se stal student Univerzity Palackého Michal Gabčo, který se svým týmem pracoval na vývoji aplikace MESS. Tato aplikace podrobně mapuje povrch Měsíce. Druhým oceněným nápadem se stala hra nejen pro nevidomé Olá od Lucie Částkové a na třetím místě se umístil nápad Lukáše Mazocha s názvem EatMe. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Nikoly Smětalové a Blanky Tomečkové s projektem Zubařky.cz.

„Dlho sme sa rozhodovali, či do súťaže vstúpiť. Náš projekt znel vesmírne a nevedeli sme, či sa uchytí v malej Olomouci. Vedeli sme len, že to chceme skúsiť a že tomu projektu veríme. Takže ak váhate, nemáte prečo. Určite podnikavú hlavu vyskúšajte“, vzkazuje Matúš Fricko, člen vítězného týmu z roku 2019.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu soutěže.
PH A5

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

redakčně upraveno

 

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci