Efektivněji nabízet technologické vybavení, znalosti a zkušenosti z oblasti výzkumu živých i materiálových věd. Cíl Ceitecu MU, který spojil síly s výzkumným institutem VBCF z Vídně, Ceitecem VUT, FNUSA-ICRC a IST Austria. Spolu vytvořili katalog služeb, které společně nabízejí firmám a akademickým institucím. Nové služby budou díky tomu odborně na podstatně vyšší úrovni, inovované a jednoduše dostupné.
Ceitec Masarykovy univerzity začal intenzivněji spolupracovat s výzkumným institutem VBCF z Vídně. Díky programu na podporu přeshraniční spolupráce Interreg AT-CZ vytvořili s dalšími třemi centry katalog služeb, které společně nabízejí firmám a akademickým institucím. Nové služby budou díky tomu odborně na podstatně vyšší úrovni, inovované a jednoduše dostupné.
Na pilotním projektu, který umožní efektivněji nabízet technologické vybavení, znalosti a zkušenosti z oblasti výzkumu živých i materiálových věd, se podílejí ještě Ceitec VUT, mezinárodní centrum klinického výzkumu FNUSA-ICRC a IST Austria. Instituce spolupracují už několik let. Postupně zjistily, že si ve službách, které nabízejí dalším uživatelům, nekonkurují, ale naopak se mohou velmi dobře doplňovat.
Kromě katalogu výzkumníci společně vytvářejí i databázi potenciálních uživatelů a plánují dále rozvíjet aktuálně používané metody měření a technologické postupy a pořádat prezentace jejich možného využití případným zájemcům. Kromě společných workshopů budou výsledky spolupráce zpřístupňovány formou otevřeného přístupu k inovacím.
V praxi by to mělo vypadat tak, že když přijde do jedné z institucí vědec, který potřebuje získat určitá data, budou o poptávce informováni i kolegové z dalších zapojených institucí. Společně pak výzkumníkovi nabídnou komplexní řešení, které by běžně bez této přeshraniční spolupráce nebylo možné připravit.
Zdroj: online.muni.cz.
- Autor článku: ne
- Zdroj: Masarykova univerzita