Vyšlo další dvojčíslí časopisu ECHO, které vydává Technologické centrum AV ČR. Aktuální vydání se zabývá českým předsednictvím v Radě EU. Můžete si v něm přečíst také rozhovor s Pavlem Plevkou, dvojnásobným držitelem ERC grantu, či se podívat na vývoj účasti veřejných vysokých škol v 7. rámcovém programu a v programu Horizont 2020.
Další vydání Echa vychází v době začínajícího předsednictví ČR v Radě EU (CZ PRES).
Jednou z důležitých akcí CZ PRES je konference o výzkumných infrastrukturách ICRI 2022. O tom, jak probíhá její příprava, si můžete přečíst v rozhovoru s Ondřejem Hradilem, který vede organizační tým konference.
V červnu 2022 proběhla také důležitá konference Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR. Tomuto tématu se toto vydání časopisu ECHA věnuje hned v několika článcích, z nichž lze jmenovat příspěvek o možnostech zapojení do Mise EU ke klimatu, příspěvek o Novém evropském Bauhausu a bilanci účasti v projektech programu Horizont 2020 zaměřených na udržitelný rozvoj, změnu klimatu a biodiverzitu.
Nelze zapomínat ani na řádnou prezentaci špičkového výzkumu v ČR, Můžete si proto přečíst například rozhovor s Pavlem Plevkou, dvojnásobným českým držitelem grantu ERC. Můžete si přečíst ale také o dvou úspěšných biotechnologických pracovištích v Třeboni – Centrum řasových biotechnologií ALGATECH, které je detašovaným pracovištěm Mikrobiologického ústavu AV ČR, představil Richard Lhotský. Jan Pokorný zase prezentoval působení společnosti ENKI.
Jak je v ECHU obvyklé, nemohou chybět ani analytické články – přečíst si můžete například ohlédnutí za výzvami M-ERA s českou účastí, nebo se podívat na vývoj účasti veřejných vysokých škol v programu Horizont 2020 a předcházejícím 7. rámcovém programu. Přečíst si také můžete stručnou analýzu výsledků první výzvy programu MSCA (Marie Skłodowska-Curie Actions) v programu Horizont Evropa.
Nejnovější vydání časopisu ECHO naleznete v online verzi zde.
Zdroj: Technologické centrum AV ČR
- Autor článku: ne
- Zdroj: VědaVýzkum.cz