Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Vzhledem k aktuální situaci, kvůli které děti nemohou navštěvovat školy, se Akademie věd rozhodla na sociálních sítích nabídnout rodičům tipy na nejrůznější e-zdroje, domácí pokusy a podobně. Prostor vědcům, aby se na sociálních sítích vyjádřili k aktuální situaci ohledně koronaviru, dává také projekt Science Café.

Přednáška

Pod hashtagem #veda_na_doma bude Akademie věd ČR po dobu trvání nastalé situace pravidelně každý den publikovat příspěvek na sociálních sítích s tipem na domácí pokusy, časopisy či online výstavy. Už dnes od 13 hodin si na Facebooku AV ČR můžete i s dětmi pustit online přednášku „Jak se dostat na Mars“ , kterou povede Petr Brož z Geofyzikálního ústavu AV ČR.

V rámci aktivit, které si ústavy AV ČR připravily, se malí i větší školáci mimo jiné dozví, jak provést botanické pokusy v domácím prostředí nebo si vyzkouší astronomické testy pro děti, ale i dospělé. Ti nejmenší si mohou vybarvit astronomické omalovánky. Astronomický ústav si mimo zmíněné aktivity připravil také vesmírné pexeso, díky kterému se hráči dozví, jak vypadají mlhoviny, planety, hvězdy, galaxie či dalekohled Evropské jižní observatoře. Na stránkách Geofyzikálního ústavu AV ČR pak najdete spoustu návodů na pokusy. A nejen to – na webu najdete i vystřihovánky sopky. K prolistování si můžete stáhnout i oficiální časopisy Akademie věd ČR.

Hlavně nepanikařit

Druhý hashtag, pod kterým v době plné špatných zpráv naleznete poselství od českých vědců, je #vedciprotitrudomyslnosti. Projekt Science Café zde připravil vyjádření a komentáře vědců k aktuální situaci. První, kdo pod tímto hashtagem promluvil, je ředitel Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR Julius Lukeš.

V následujících dnech tedy sledujte #veda_na_doma a #vedciprotitrudomyslnosti.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

 

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Vědavýzkum.cz
Kategorie: Z domova