facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CZELO

CZELO

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu podporuje účast českých institucí ve výzkumných a vzdělávacích programech EU.

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Poslechněte si záznam ze Science Café na téma mikroplastů nebo se vyjádřete k pracovnímu programu EU4Health. Dále se dozvíte o nové iniciativě Get Digital EU či novém plánu zaměřeném na snížení závislosti na ruských palivech.

7. 6. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte novinku o udělení ERC grantů, z nichž dva míří do ČR. Dále se dozvíte o informačním dni pro projekty Erasmus+ Virtuální výměny, spuštění iniciativy ALMA či proběhlém webináři na téma mikrocertifikátů. 

31. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte první monitorovací zprávu o partnerstvích v Horizontu Evropa nebo seznam vybraných účastníků pro pilotní projekt Partnerství pro regionální inovace. Dále si můžete přečíst rozhovor s Ondřejem Danielem, který je od roku 2016 hodnotitelem projektových návrhů Horizon 2020, nebo výroční zprávu Společného výzkumného střediska za rok 2021. 

24. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nepřehlédněte navýšení rozpočtu pracovního programu Horizont Evropa nebo zahájení rozhovorů o možné asociaci Japonska k tomuto programu. Dále si můžete přečíst o průzkumu mezi mladými lidmi v rámci Evropského roku mládeže, o spolupráci EIT a EPO či o možnosti stáže v JRC. V neposlední řadě se pak můžete přihlásit na seminář TC AV ČR pro města a regiony, konferenci V4 nebo webináře k centralizovaným aktivitám programu Erasmus+.

17. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Můžete si přečíst o účasti města Prahy ve dvou nových projektech, dále o novém návrhu Evropské komise o společném prostoru pro zdravotní údaje a také o výsledcích ERC Advanced grantů. V neposlední řadě připomínáme otevření nominací na sportovní ceny #BeActive a možnost stát se ambasadorem mládeže pro bioekonomiku.

10. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Zjistěte více o nové výzvě Erasmus+ Aliance pro inovace nebo o tom, jaký byl zájem o třetí výzvu na podporu projektů Evropských univerzit. Dále si můžete přečíst, která města byla vybrána k zapojení do mise 100 klimaticky neutrálních a chytrých měst či jak financovat spolupráci se třetími zeměmi v rámci programu Horizont Evropa. Nepromeškejte otevření výzvy do školicího programu Women2Invest.

3. 5. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si o novém think-tanku Nového evropského Bauhausu nebo o nové výzvě v oblasti vysoce výkonných výpočetních systémů. Dozvíte se také, jak na paušální částky v programu Horizont Evropa, nebo o posílení spolupráce mezi EIT a COST. Nově můžete sledovat kancelář CZELO také na LinkedInu.

26. 4. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si o výsledcích uzávěrek EIC Accelerator a EIT pro vysoké školy nebo o nové příležitosti pro magisterské studenty přihlížet k hodnocení Horizontu Evropa. Dozvíte se také, jaké jsou výstupy zasedání Rady EU pro vzdělávání, mládež, kulturu a sport (EYCS) v oblasti vzdělávání a mládeže. Nově můžete sledovat kancelář CZELO také na LinkedInu.

12. 4. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečíst si můžete o evropské soutěži o nejlepší sociální inovaci nebo o pilotním projektu spolupráce EIT Digital s EIC. Také se dozvíte o prodlouženém termínu uzávěrky na pozice vyslaných národních expertů a expertek ERCEA, o 11. edici školení projektových manažerů ze zemí V4 a o dalších novinkách.

5. 4. 2022
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečíst si můžete o partnerství EDCTP3 nebo o investičním prostředí pro evropské start-upy a scale-upy. Také se dozvíte o spuštění nového portálu ERA4Ukrajina, druhém ročníku European Innovation Procurement Awards, veřejné konzultaci ke zlepšení kvalitě stáží mladých lidí nebo o pilotní akci Partnerství pro regionální inovace.

29. 3. 2022
CZELO
Array
(
)