facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CZELO

CZELO

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu podporuje účast českých institucí ve výzkumných a vzdělávacích programech EU.

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o přidružení Spojeného království k Horizontu Evropa, výsledcích výzvy ERC Starting Grants nebo o aktualizaci pracovního programu EIC pro rok 2023. Nezmeškejte také registraci na infodny k centralizovaným aktivitám Erasmus+ a výzvu k získání značky Regionálního inovačního údolí.

12. 9. 2023
CZELO
Array
(
)

Evropská komise hledá špičkové odborníky do poradní skupiny, kteří pomohou strukturovat nově navrženou Misi k Novému evropskému Bauhausu. Uzávěrka pro podávání přihlášek je do 29. srpna 2023 na platformě EUSurvey.

7. 8. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o nové kandidátce na pozici komisařky pro vzdělávání a výzkum, o setkání výboru pro Evropský výzkumný prostor či o implementaci globálního přístupu k výzkumu a inovacím. Nezmeškejte také příležitost zapojit se do digitálního hackathonu DigiEduHack 2.0 či do pilotní výzvy pro výzkumníky v ohrožení.

19. 7. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte příležitost účastnit se tradičních informačních dnů Central European Joint Infodays, tentokrát ve Vídni. Dozvíte se, jaké budou priority španělského předsednictví v Radě EU a jaké jsou podmínky prodloužené finanční záruky pro švýcarské výzkumníky. A také se dočtete, jak proběhlo první setkání českých vysokých škol zapojených do iniciativy Evropských univerzit.

12. 7. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nezmeškejte možnosti školení a odborných stáží pořádaných kanceláří na podzim 2023. Zjistěte, jak se zapojit do festivalu Nového evropského Bauhausu či do komunity European Digital Education Hub nebo jak ovlivnit z pozice experta budoucí rámcový program pro vědu a výzkum.

4. 7. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si statistiky podaných žádostí o ERC Advanced Grants, informace o procesu hodnocení programu Erasmus+ nebo o výročí Evropského centra digitálního vzdělávání. Nezmeškejte možnost přihlásit se na V4 školení pro projektové manažery v Bruselu a nenechte si ujít Evropský summit pro vzdělávání a inovace.

14. 6. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Přečtěte si analýzu Strategického plánu Horizontu Evropa 2025-2027, Závěry Rady pro konkurenceschopnost o vědeckých publikacích nebo analýzu výsledků výzvy 2022 Erasmus Mundus. Dozvíte se také o úspěchu českých institucí ve třetí výzvě EIT HEI a jak se můžete zapojit do soutěže Industry 5.0 Award.

30. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se, jak můžete podpořit český projekt v cenách Nového evropského Bauhausu, jak se daří projektům aliancí Evropských univerzit, i jaké změny se odehrály ve vedení Evropské komise. Nenechte si ujít ani pozvánku na Evropský summit pro vzdělávání a inovace.

25. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Předsedkyně Evropské komise dne 15. 5. 2023 informovala o tom, že Mariya Gabriel podala rezignaci na svou funkci evropské komisařky pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež. Byla totiž prezidentem pověřena sestavením vlády ve své domovské zemi, Bulharsku. V její funkci ji nahradí Margrethe Vestager a Margaritis Schinas.

18. 5. 2023
CZELO
Array
(
)

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se například o novinkách v pracovním programu ERC nebo o tematickém newsletteru CZELO zaměřeném na zelenou transformaci. Přečtete si také zprávu o implementaci Evropských partnerství či o očekávaných výsledcích programů politiky soudržnosti na období 2021-2027. 

10. 5. 2023
CZELO
Array
(
)