facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Národní technická knihovna

Národní technická knihovna

Národní technická knihovna (NTK) je největší a nejstarší knihovna technické literatury v České republice s kapacitou přes 1,5 milionu svazků. Její primární funkcí je poskytování odborných informačních zdrojů a služeb jak studentům, pedagogům a vědeckým a výzkumným pracovníkům v technických a aplikovaných vědeckých oborech, tak zájemcům o technické informace z řad nejširší veřejnosti.

Národní technická knihovna zveřejnila dotazník, který se zaměřuje na zjištění informačních potřeb vědeckých a výzkumných pracovníků. Vyplnit dotazník je možné do 30. 6. 2023.

27. 6. 2023

Pro výzkumné instituce je příprava a trénink juniorních vědců stále důležitější oblastí, která má vliv na kvalitu výzkumu, kterou tamější výzkumníci provádí. Nový nástroj Národní technické knihovny STEMskiller nabízí v této oblasti pomoc i těm, kterým dosud schází systematický institucionální rámec.

29. 4. 2022

Národní technická knihovna (NTK) připravila na letní semestr 2022 sérii webinářů pro doktorandy a začínající vědce, které jim představí tipy a triky při jejich vědecké činnosti - od práce s citačními databázemi až po prezentaci výsledků on-line.

9. 3. 2022

Před začátkem zkouškového období zimního semestru bývá v Národní technické knihovně (NTK) denně až 3 tisíce studentů. Kvůli krizovým opatřením proti šíření koronaviru tomu tak v letošním akademickém roce bohužel nemůže být. Aby studenti a vyučující nepřišli o přístup k publikacím a konzultačním službám důležitým pro jejich studium a pedagogickou činnost, NTK opět zprovoznila samoobslužný výdej knih a rozšířila poskytování konzultačních služeb online.

4. 1. 2021

Aktuální pandemie koronaviru mimo jiné uzavřela také knihovny. Akademičtí pracovníci, studenti a pedagogové ale i v této situaci potřebují přístup k odborným knihám a článkům. Národní technická knihovna (NTK) se proto rozhodla zpřístupnit ze svého fondu všechny digitalizované tituly.

20. 11. 2020