Společnost AMIRES a centrum CSEM společně pořádají již třetí workshop zaměřený na oblast regenerativní medicíny s podtitulem Od nápadu k pacientovi. Akce se bude konat 1. června 2023 v Praze.
Máte-li zájem vyslechnout si a setkat se s předními odborníky z průmyslu a akademické sféry vyvíjející a komercializující technologie a řešení v oblasti regenerativní medicíny, zaregistrujte se zdarma zde.
Workshop spojí různé projekty, iniciativy, skupiny a výzkumné pracovníky financované Evropskou unií s cílem vyměnit si výsledky a zkušenosti z vývoje inovativních technologií v oblasti regenerativní medicíny. Je to skvělá příležitost dozvědět se více o relevantních technologických trendech a zájmech klíčových hráčů v této oblasti.
Akce se zúčastní čeští i zahraniční hosté zastupující akademickou sféru, průmysl zdravotnických prostředků a jejich klinickou aplikaci. Diskuze povede k výměně zkušeností i konkretizaci budoucích technologických řešení. Klíčovým cílem bude prozkoumat možnosti další spolupráce a partnerství pro komercializaci, a představení individuálních klinických výsledků pro další výzkumné projekty. I z těchto důvodů je tento webinář skvělou šancí na navázání nových kontaktů v regenerativní medicíně.
Regenerativní medicína ve třetím vydání
Workshop Od nápadu k pacientovi je organizován již potřetí, nicméně příběh začal mnohem dříve. První ročník se konal v roce 2021 jako virtuální workshop Regenerativní medicíny Z laboratoře ke klinice. Spolu s přednášejícími se této akce zúčastnilo více než 80 lidí. Workshop byl organizován v rámci projektu OrganTrans financovaného Evropskou unií a byl součástí série webinářů NEXT GEN ORGAN-ON-CHIP & ORGANOIDS. Pokud jste propásli šanci se k nám připojit, můžete se podívat na celý záznam zde.
Druhý workshop se konal 12. října 2022 v Technologickém centru v Praze pod mottem Od projektu k trhu: Vstříc reálnému dopadu evropského výzkumu a inovací. Přibližně 50 účastníků diskutovalo mimo jiné o významu HTA (hodnocení zdravotnických technologií) pro ekonomický a sociální dopad nových terapií, lékařských přístrojů a nově vznikajících technologií, využití laserového biotisku pro regenerační aplikace a systémy organ-on-chip, potenciál terapeutik na bázi extracelulárních vezikul pro léčbu srdečního svalu, stejně jako regeneraci a výzvy a překážky praktického nasazení nových technologií v oblasti regenerativní medicíny.
Třetí workshop je organizován jako závěrečná akce projektu OrganTrans financovaného Evropskou unií, organizacemi AMIRES a CSEM. Projekt OrganTrans navrhuje alternativu k dárcovství orgánů pro pacienty s chronickým onemocněním jater nebo onemocněním jater v konečném stádiu pomocí autologních jaterních kmenových buněk v kombinaci s nejmodernějším biotiskem a biomateriály. OrganTrans, vedený potřebou předních evropských transplantačních center, řeší současné překážky pro regenerativní medicínu jater kombinací pokročilého know-how v buněčné biologii, biomateriálech, bioinženýrství, automatizaci, standardizaci a tlaku na brzkou klinickou aplikaci. Projekt vyvíjí platformu pro tisk jaterních tkání, která také slouží jako platforma aplikovatelná na tisk jiných typů orgánů.
Znázornění konceptu projektu OrganTrans
Během nadcházející akce RegMed představí koordinátor projektu OrganTrans Gilles Weder ze švýcarského výzkumného centra CSEM hlavní výsledky projektu a klíčové poznatky pro následující období.
Od nápadu k pacientovi: Výzkumné projekty a průmyslová řešení pro regenerativní medicínu
Program obsahuje přednášku, diskusi o klinických potřebách a prezentace nejnovějších technologií v oblasti RegMed. Přednášku přednese Nadia Benkirane-Jessel, která je ředitelkou výzkumu francouzského výzkumného institutu INSERM. Dr. Benkirane-Jessel má bohaté znalosti a více než 20letou praxi v různých oblastech, jako jsou molekulární a buněčná biologie, imunochemie, tkáňové inženýrství a biomedicínské inženýrství. Nedávno byla za mimořádný přínos pro zdraví a blaho ostatních jmenována rytířkou francouzského národního řádu Čestné legie 2022.
Po přednášce následuje prezentace a výměna zkušeností z projektů financovaných EU v RegMed oblasti.
Budou představeny tyto nadnárodní výzkumné projekty:
- ORGANTRANS – řízená transplantace organoidů jako prostředek pro implementaci regenerativní medicíny do praxe
- AMELIE – Implantace buněk odvozených z kosterního svalu pro léčbu inkontinence
- PREMSTEM – Poranění mozku u předčasně narozených dětí: výzkumná síť pro regeneraci kmenovými buňkami
- JOINT PROMISE – Precizní výroba komplexních kloubních implantátů
V další části workshopu s názvem Potřeby klinické praxe vystoupí zástupkyně z české společnosti BIOINOVA, Kateřina Růžičková, která má zkušenosti z biochemie, vývojové biologie, neurovědy a v současné době vede klinické studie, ve kterých kontroluje, zda jsou prováděny v souladu s předpisy, směrnicemi a protokoly.
Během odpoledne budou prezentovat své nabídky inovativních technologií v oboru společnosti HEALIVA (Švýcarsko), PhosPrint (Řecko), Cellaion (Belgie) a další. Formální program bude proložen přestávkou na kávu a oběd pro neformální diskusi a networking.
Registrace je nyní otevřena!
Akce se uskuteční ve čtvrtek 1. června od 9 do 15 hodin v hotelu Vienna House Diplomat Prague (Evropská 370/15, 16041 Praha).
Workshop je otevřen všem zájemcům bez ohledu na předchozí zkušenosti s tématem. Účast je bezplatná, občerstvení a oběd zajištěn. Vzhledem k omezenému počtu míst je registrace povinná.
Pokud máte zájem se k nám přidat, zaregistrujte se prosím zde do 25.5.2023.
S jakýmikoli dalšími dotazy ohledně akce se obraťte na Marianu Pacheco Blanco a Health & Biotech AMIRES team: health@amires.eu.
Zdroj: AMIRES
- Zdroj: Amires
- Zdroj: VědaVýzkum.cz
- Datum od: 1.6.2023
- Datum do: 1.6.2023