Přijďte se dovědět, co patří mezi základy ochrany duševního vlastnictví, které musí úspěšný podnikatel znát. Nečekejte záplavu paragrafů, ale spíše praktické rady a uplatnění selského rozumu. Na programu bude také praktická zkušenost zástupců společnosti IDEA STATICA o ochraně softwarovým patentem, které jsou u nás spíše výjimečné.
Dokud je společnost malá, zanedbávání patentové ochrany pouze ubírá příležitost déle si zachovat svoji konkurenční výhodu či zaujmout investora. U větších firem expandujících do zahraničí ale podcenění této problematiky může mít až fatální následky. Nejenže konkurenti převezmou vydřené know-how, ale neznalost patentů ostatních firem v oboru může navíc vést k porušování jejich práv. Společnosti pak musí stahovat výrobky z trhu nebo platit vysoké mimosoudní vyrovnání. Přitom by často stačila alespoň základní znalost patentové ochrany.
Po skončení semináře vám budou k dispozici experti, u nichž si můžete předem rezervovat čas na konzultaci.
Co je na programu?
Ať máte nové řešení v oblasti softwaru nebo fyzický produkt, naučíte se, jak jeho komerčnímu úspěchu pomoci zvážením následujících možností:
Strategie patentové ochrany
- Kdy je lépe řešení utajit, zveřejnit a kdy chránit?
- Co lze chránit u nás a co v jiných zemích?
- Jde o vynález nebo ne?
- Kolik peněz do ochrany investovat?
Big data v patentových informacích
- K čemu je rešerše v patentových databázích na začátku vývoje?
- Jak vypadá rešerše před uvedením produktu na trh?
- Lze provést průzkum trhu pomocí rešerše v patentech?
Komu je seminář určen?
Firmám zabývajícím se vývojem technických řešení například v oblastech software, elektrotechniky, strojírenství, biomedicíny či chemie.
Lektor
Michal Jordán je patentový zástupce budující tým specialistů v oblasti ochrany duševního vlastnictví v rámci uskupení Inpartners Group, s cílem zvedout povědomí ve firmách a kvalitu těchto služeb v Česku. Dříve působil jako manažer oddělení pro inovace a duševní vlastnictví ve firmě Linet, kde získal mezinárodní zkušenosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví, řízení vývojových projektů a také s vyhodnocováním inovativních nápadů z pohledu možného uplatnění na trhu. Klade vždy důraz na to, aby ochrana duševního vlastnictví nastoupila tam, kde to pro majitele má skutečný smysl.
Zdroj:
- Zdroj: JIC
- Zdroj: VědaVýzkum.cz
- Datum od: 29.6.2017
- Datum do: 29.6.2017