Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Vědec se nemusí na podiu divadla či kina před zraky stovek diváků ocitnout jen v případě, že se na takovém místě koná vědecká konference. Už několik let mají odborníci z Masarykovy univerzity příležitost představit svou práci i laickému a vědychtivému publiku v rámci vědecké show Science slam. Jedenácté kolo se koná 31. října 2019 v Univerzitním kině Scala.

science slam 790x395 1554681598

Formát krátkých vystoupení, v nichž výzkumníci představují zábavnou formou svou práci a diváci pak hlasují o nejlepším vystupujícím, převzali organizátoři ze zahraničí. Jedenáctý science slam ale chtějí pojmout nově. „Výzkum představí vždy dvojice, která na něm společně pracuje. Mohou to být třeba dva akademici, učitel a doktorand, ale třeba i dva studenti,“ uvedla organizátorka akce Hana Vrtalová s tím, že se zájemci mohou hlásit na webu Science slam MUNI.

Pravidla vědeckého slamu jsou jasná, každá dvojice bude mít osm minut na prezentaci svého výzkumu. Musí to zvládnout bez prezentace, ale může si na pódium přinést libovolné rekvizity či „němé“ pomocníky. „Pro vědce, kteří chtějí na slamu vystoupit, chystáme workshopy, kde jim pomáháme ujasnit si téma a obsah projevu a kde mají možnost si vystoupení vyzkoušet a vylepšit jej,“ doplnila Vrtalová.

Zatím jsou na 11. Science slam přihlášené tři dvojice a další tři organizátoři hledají. Už teď se diváci mohou těšit například na témata z embryologie nebo kryptografie.

Vítěz se pak může vypravit i na evropský Science slam. Na tom posledním, který se bude konal 27. září ve Vídni, MUNI reprezentoval fyzik Tomáš Tyc se svým vystoupením o optických jevech. Nejen jeho vítězný projev, ale i další vystoupení si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Science slam MUNI.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JdRrTK0XzFA

 

Autor: Ema Wiesnerová

Zdroj: Masarykova univerzita

  • Zdroj: Masarykova univerzita
  • Zdroj: VědaVýzkum.cz
  • Datum od: 31.10.2019
  • Datum do: 31.10.2019
Kategorie: Akce