Dne 23. září 2021 proběhne v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT akce nazvaná Na minutku s vědci. Jejím cílem je pomocí unikátního formátu – tzv. speed datingu - přivést k jednomu stolu vědce, inovátory, zástupce firem a dalších institucí, jejichž společným zájmem je zavedení telemedicínských řešení a projektů propojujících moderní technologie a zdravotnictví do praxe.
Akci organizuje Středočeské inovační centrum a moderuje Aleš Vlk, zkušený konzultant a odborník na vědu, výzkum a inovace.
O programu akce, originálním formátu i překvapení pro účastníky hovoří organizátorka Martina Vycudilíková, Research Community Manager ze SIC.
Komu je akce určená?
Všem, kteří se zajímají o inovace ve zdravotnictví, hledají nová partnerství, chtějí se inspirovat, rozšiřovat portfolio svých produktů či služeb nebo jen představit svůj výzkumný či vývojový projekt.
S kým se mohu na akci potkat?
S vědci a inovátory ze středočeských výzkumných organizací – Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, Národního ústavu duševního zdraví, Biotechnologického a biomedicínského centra BIOCEV a dalších výzkumných organizací. Diskutovat můžete také se zástupci inovativních firem a start-upů i se zástupci nemocnic, zdravotních pojišťoven a institucí.
Formát „speed datingu“ není v ČR moc obvyklý, ale v zahraničí velmi populární a úspěšný. Na co se mají účastníci připravit?
Nejprve se rozdělí na menší skupinky. Každý se krátce představí, vysvětlí svou roli nebo roli své organizace v oblasti využití moderních technologií ve zdravotnictví nebo telemedicíny a sdělí, co nabízí nebo naopak hledá.
Ale není to tak snadné. Každý bude mít pouhé dvě minuty. Skupinky se prostřídají tak, aby každý měl možnost potkat koho potřebuje. Během následujícího networkingu mohou probrat vše, co nestihli během daných dvou minut. Téma moderních technologií ve zdravotnictví bude pilotní akcí v tomto formátu. Do budoucna plánujeme i jiná témata.
Co dalšího čeká účastníky akce?
Zajímavé prezentace o nových trendech v telemedicíně, robotickém exoskeletu pro paraplegiky vyvíjené firmou MEBSTER nebo o roli zdravotních pojišťoven. A protože budeme v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, bude možnost prohlédnout si Testbed pro průmysl 4.0 a nebudou chybět ani humanoidní roboti Pepper a NAO, kteří předvedou například hru na xylofon.
Ale především se účastníci budou moci seznámit s konkrétními technologiemi a jejich autory. Jsou to například plicní ventilátor COROVENT vyvinutý za pouhý týden a půl při pandemii onemocnění covid-19 v roce 2020, asistenční služba pro seniory a lidi v nouzových situacích Protectu či systém Soldier Inspect pro zvýšení bezpečnosti vojáků během vojenské operace. Zajímavé jsou také online aplikace Čas pro zdraví a Obefis na podporu zdravého životního stylu nebo program ITAREPS pro lidi s duševním onemocněním.
Tyto a další projekty pocházejí z výzkumných organizací, které se akce zúčastní?
Přesně tak. Kromě toho zde pracují na nových řešeních. Například inteligentní bílá hůl a slepecké brýle, zařízení pupilometr pro pomoc duševně či neurologicky nemocným pacientům, serious game TREKOG pro trénink paměti a kognitivních funkcí, virtuální realita v neurovědách nebo software pro diabetiky. S jejich autory se na akci také potkáte.
Slovo na závěr?
Nezapomeňte na vizitky! A vezměte s sebou cokoliv konkrétního (výrobek, prototyp, publikaci), na čem můžete demonstrovat Vaše aktivity.
Kompletní pozvánka na setkání včetně registrace
Zdroj: SIC
- Zdroj: Středočeské inovační centrum
- Zdroj: VědaVýzkum.cz
- Datum od: 23.9.2021
- Datum do: 23.9.2021