Česká republika se 6. a 7. října 2021 stane centrem moderní mikroskopie. Vědecké a odborné špičky z oblasti mikroskopie budou ve dvou dnech diskutovat o vývoji a směřování tohoto rychle se rozvíjejícího oboru včetně možností jeho využití v průmyslové sféře.
Na workshopu s názvem Výhledy mikroskopie, který se uskuteční 6. října, budou představitelé vědy, státních institucí i průmyslových firem prezentovat vybrané výzkumné, vývojové a výrobní projekty členů Českého optického klastru působících v pilíři mikroskopie. Zároveň představí nejnovější výsledky vzájemné spolupráce včetně možností získání mezinárodních a dalších zdrojů financování výzkumu a vývoje.
Druhý den bude věnován problematice korelativní charakterizace materiálů a korelativního zobrazování. Cílem workshopu je propojit zástupce vědeckých komunit z oblastí materiálových a živých věd a otevřít společnou diskusi k aktuálním tématům této mikroskopické disciplíny a mikroskopickým technikám, jako jsou elektronová mikroskopie, mikroskopie atomárních sil či rentgenová a světelná mikroskopie.
„Brno je už nyní světovým hubem elektronové mikroskopie. Je tedy zcela přirozené, že se aktivity posouvající celý mikroskopický obor kupředu konají právě zde,” říká Jan Neuman z pořadatelského týmu. Oba workshopy budou probíhat v prostorách Ústavu přístrojové techniky Akademie věd v Brně. Účast je pro registrované zdarma. Akce pořádá Český optický klast, více informací na www.optickyklastr.cz.
Zdroj: Český optický klastr
- Datum od: 6.10.2021
- Datum do: 7.10.2021