facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Mezinárodní výzva Water4All Call 2024 je otevřena

19. 9. 2024
Mezinárodní výzva Water4All Call 2024 je otevřena

Do 13. listopadu 2024 je otevřena třetí mezinárodní výzva v rámci Evropského partnerství Water4All Call 2024: Water for Circular Economy. Výzva je zaměřená na udržitelné hospodaření s vodními zdroji a klade si za cíl zlepšení bezpečnosti vodních zdrojů v dlouhodobém horizontu.

Termín pro příjem zkrácených návrhů projektů (tzv. pre-proposals) potrvá do 13. listopadu 2024, 15:00 SEČ.

Témata výzvy (v originálním znění):

  1. Enhancement of water circularity in industries.
  2. Urban water circularity.
  3. Resource recovery and valorization.
  4. Economic, environmental and social implications of water reuse and recovered products

Pravidla výzvy pro českého uchazeče vychází z Programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), ze kterého finančně podpoří úspěšné české projekty. Českými uchazeči mohou být výzkumné organizace i podniky.

Celková finanční částka podpory TA ČR na výzvu pro české uchazeče ve výzvě Water4all Call 2024 je 300 000 eur. Maximální výše podpory na projekt je 150 000 eur. Nejvyšší povolená intenzita podpory na českou stranu projektu je 80 % celkových způsobilých nákladů projektu.

Projekty budou moci předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí (z toho alespoň dvě členské nebo přidružené země EU). Horní hranice způsobilých projektových partnerů v konsorciu je 7, včetně 1 případného samofinancovaného partnera.

Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Čeští uchazeči tedy budou muset splnit národní podmínky vycházející z Programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce).

Zájemci se mohou zúčastnit mezinárodního informačního webináře, který se uskuteční 2. října od 13:30 (CEST) a pořádá ho Partnerství Water4All.

Poskytovatelé podpory, kteří jsou do výzvy zapojeni:*

Belgie (F. R.S-FNRS, FWO, FIO), Brazílie (CONFAP, CNPq), Česká republika (TA ČR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA, YM), Francie (ANR), Irsko (EPA), Itálie (MUR), Izrael (MoE), Jihoafrická republika (WRC), Litva (LMT), Lotyšsko (LCS/VIAA), Lucembursko (FNR), Maďarsko (NKFIH), Malta (MESD), Moldavsko (NARD), Nizozemsko (NWO), Německo (BMBF), Polsko (NCN), Portugalsko (FCT), Rakousko (FWF), Řecko (GSRI), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Španělsko (AEI, CDTI), Švédsko (FORMAS), Švýcarsko (SNSF), Tunisko (MHESR), Turecko (TUBITAK), Velká Británie (EPSRC UKRI).

*Seznam zapojených zemí je aktuální k datu 12. 9. 2024.

Informace pro zapojení do výzvy naleznete v dokumentu Podmínkách zapojení českého uchazeče do výzvy Water4All Call 2024, který je spolu s dalšími dokumenty dostupný zde v sekci „Dokumenty“.

Partnerství Water4All a DUT vyhlásily v září 2024 výzvy na témata, která se navzájem doplňují. Zdvojení financování pro stejný návrh projektu není povoleno, proto musí žadatelé pečlivě vybrat nejvhodnější výzvu pro své návrhy na základě oblasti působnosti každé výzvy a jejich příslušných výzkumných priorit.

Pro témata se silnějším zaměřením na vodu a cirkularitu se doporučuje podat návrh projektu do Water4All Call 2024. Pro návrhy se zaměřením na urbanismus a zlepšení udržitelnosti městského vodního cyklu se doporučuje podat žádost o Výzvu DUT 2024.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky Evropského partnerství Water4AllTA ČR.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR