Byla otevřena mezinárodní výzva na podporu materiálového výzkumu a inovací M-ERA.NET 2 Call 2020. Lhůta pro příjem zkrácených verzí návrhů projektů je do 16. června 2020. V předchozím kole uspělo 13 českých žadatelů.
Aktuálně: V mezinárodní výzvě M-ERA.NET Call 2020 došlo ke změně v seznamu zapojených zemí do výzvy. Vzhledem k situaci s epidemií viru COVID-19 se kyperská agentura Research & Innovation Foundation (RIF) rozhodla odstoupit od své účasti ve výzvě. Prosíme české uchazeče, aby brali ohled na tuto skutečnost při tvorbě svých projektových konsorcií.
Cílem výzvy je podpořit ambiciózní mezinárodní projekty zabývající se výzkumem a inovacemi v oblasti materiálů, včetně materiálů pro nízkouhlíkové energetické technologie a související výrobní technologie.
Témata výzvy:
- Modeling for materials engineering and processing
- Innovative surfaces, coatings and interfaces
- High performance composites
- Functional materials
- New strategies for advanced material-based technologies in health applications*
- Materials for additive manufacturing
Seznam zapojených států (A AGENTUR):
Belgie (VLAIO/FNRS/SPW), Bulharsko (BNSF), Brazílie (FAPESP), Česká republika (TA ČR), Francie (ANR/Nouvelle Aquitaine), Izrael (MOST**/IIA**), Jihoafrická republika (DST), Kanada (PRIMA Quebec), Kypr (RIF), Lotyšsko (VIAA), Litva (RCL), Luxembusko (FNR), Maďarsko (NKFIH), Německo (SMWK), Norsko (RCN), Polsko (NCN/NCBR), Rakousko (FFG), Rumunsko (UEFISCDI) Rusko (FASIE), Španělsko (IDEPA/INNOBASQUE), Švýcarsko (INNOSUISSE), Taiwan (MOST), Turecko (TÜBITAK)
Pro zapojení do výzvy M-ERA.NET 2 Call 2020 je potřeba vytvořit mezinárodní výzkumné konsorcium (minimálně tři způsobilí partneři z nejméně dvou zapojených zemí), navrhnout téma společného projektu, zvolit koordinátora projektu a společně podat projekt prostřednictvím mezinárodního systému na stránce zde a poslat TA ČR povinné přílohy českého uchazeče (ID datové schránky: afth9xp).
Lhůta pro příjem zkrácených verzí návrhů projektů je do 16. června 2020.
Více informací naleznete na stránkách m-era.net nebo TA ČR.
Výsledky výzvy 2019
V rámci výzvy roku 2019, které se mohli podruhé zúčastnit i žadatelé z ČR v rámci programu TAČR EPSILON, uspělo 37 projektů s celkovým příspěvkem 26,9 mil.€. Celkem 13 úspěšných žadatelů z Česka se účastní 9 projektů, na které získali příspěvek ve výši 1,14 mil.€.
Autor: Vědavýzkum.cz (JS)
- Autor článku: ne
- Zdroj: Vědavýzkum.cz