Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Alzheimer nadační fond vyhlásil výzvu k účasti v programu podpory pro matky – vědkyně. Program je zaměřen na podporu vědkyň, které pečují o děti, a přitom se zabývají výzkumem cévních a neurodegenerativních onemocnění mozku. Žádosti se podávají do 13. 9. 2019.

Alzheimer nadační fond byl založen v roce 2011 a jeho smyslem je podpora výzkumu Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních nebo cévních onemocnění mozku, které vedou k poruchám kognitivních funkcí a demenci. Cílem projektu je zlepšit situaci a postavení žen matek v jejich profesním vědeckém životě a umožnit jim skloubit vědeckou kariéru s péčí o děti.

Vědkyně matky jsou často v nevýhodě, protože se dostávají do začarovaného kruhu, který jim neumožní smysluplně a funkčně založit a vést vlastní výzkumný tým nebo získat kmenové místo. V některých případech může celá tato situace vést i k rozhodnutí vědecké prostředí opustit. Společnost tak přichází o velmi nadějné vědkyně, které se rozhodly být matkami, ale nedostalo se jim potřebného zázemí a podpory pro jejich profesní růst.

Společnost MIBCON se proto rozhodla finančně podpořit tento projekt, který by měl vědkyním – matkám alespoň částečně pomoci překlenout náročné období. Dvě vybrané uchazečky proto získají stipendium ve výši 160 tisíc Kč pro každou z nich. S tímto stipendiem budou moci naložit podle vlastního uvážení.

Uchazečka musí splnit následující podmínky:

  • pečovat o jedno či více dětí do 4 let;
  • vědkyně (lékařka) musí působit v instituci v ČR;
  • zabývat se diagnostikou, výzkumem nebo léčbou ACH či obdobných neurodegenerativních onemocnění;
  • výstupem bude práce (článek) uveřejněná v impaktovaném časopise či podaná žádost o samostatný grant.

Žádost se podává v elektronické podobě do 13. 9. 2019 na e-mailovou adresu sekretariat@alzheimernf.cz.

Více informací naleznete zde.

alzheimer

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Alzheimer nadační fond

  • Autor článku: ne
  • Zdroj: Vědavýzkum.cz
Kategorie: Granty a dotace