facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Evropská rada pro inovace (EIC) zveřejnila na konci roku 2018 výsledky výzev v rámci nástroje pro malé a střední podniky (SME Instrument) a nástroje Fast Track to Innovation. Celkem 283 projektů podpoří částkou přesahující 173 milionů eur. Mezi úspěšnými žadateli jsou také tři podniky z České republiky.

3. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Blíží se vyhlášení třetí výzvy v nadnárodním programu spolupráce Interreg Danube Transnational Programme, který podporuje projekty v oblasti inovací, prostředí a kultury, dopravy a energie a veřejné správy.

1. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Grantová agentura České republiky (GA ČR) zveřejnila seznamy podpořených projektů základního výzkumu v rámci dvou mezinárodních soutěží – s National Research Foundation of Korea (NRF) a Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG).

31. 12. 2018

GA ČR

Technologická agentura ČR (TA ČR) informovala o plánovaném vyhlášení první veřejné soutěže v programu TREND. Jedná se o resortní program Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který bude implementován TA ČR. Vyhlášení této veřejné soutěže je předběžně plánováno na 2. čtvrtletí roku 2019. Zároveň TA ČR v této souvislosti informuje, že nebude vyhlášena veřejná soutěž programu EPSILON.

30. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Technologická agentura ČR (TA ČR) před vánočními svátky vyhlásila výsledky několika veřejných soutěží aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje v programech GAMA, DELTA a EPSILON.

29. 12. 2018

TA ČR

Evropská výzkumná rada (ERC) plánuje v příštím roce podpořit excelentní výzkum zatím největší finanční částkou. Dvě miliardy eur rozdělí mezi projekty více než tisícovky výzkumníků a umožní vznik až sedmi tisíc postdoktorandských pozic.

27. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Díky spolupráci předních českých a rakouských biotechnologických výzkumných institucí v rámci projektu RIAT-CZ financovaného ze společného programu INTERREG se otevírá také dalším subjektům přístup ke špičkové výzkumné infrastruktuře. O její využití mohou zažádat nekomerční výzkumné instituce a univerzity z Jihomoravského kraje, Jihočeského kraje, Kraje Vysočina, Horního Rakouska, Dolního Rakouska a Vídně.

25. 12. 2018

CEITEC

V Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) bylo na přelomu roku otevřeno několik výzev zaměřených na podporu spolupráce firem se sférou vědy a výzkumu. Jedná se o Výzvu IV z programu Inovační vouchery, o Výzvu IV Druhotné suroviny z programu Nízkouhlíkové technologie, a Výzvu II, která spadá do programu Proof of Concept.

23. 12. 2018

API

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zveřejnilo výsledky hodnocení projektů předložených v rámci výzvy Předaplikační výzkum pro ITI II v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). K podpoře byly doporučeny tři projekty za celkem 231 milionů korun.

20. 12. 2018

Vědavýzkum.cz

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí studentům zapsaným na českých vysokých školách možnost získat stipendium francouzské vlády na doktorandské studium pod dvojím vedením nebo na výzkumnou stáž ve francouzské laboratoři.

17. 12. 2018

Francouzský institut v Praze