Centrum umělé inteligence (AIC) na FEL ČVUT v Praze letos oslaví 20 let od svého vzniku a k této příležitosti spouští nové webové stránky.
V rámci tvorby nového webu se centrum rozhodlo také aktualizovat své logo a další grafické prvky. Do další dekády tak AIC vstupuje s novou vizuální identitou, která mu pomůže vyniknout i v rámci mezinárodní vědecké komunity.
Grafický návrh vznikl ve spolupráci s mladým designérem Lukášem Švarcem, který při tvorbě vycházel z charakteristiky umělé inteligence. V novém designu tak můžeme vidět inspiraci grafy a sítěmi, které jsou pro metody umělé inteligence typické, stejně jako propojení technických a biologických prvků.
Do procesu návrhu byli zapojeni i sami výzkumníci AIC, kteří s designérem sdíleli jak svůj vhled do problematiky umělé inteligence, tak i konkrétní požadavky spojené s online prezentací. Ty se do webu promítly v podobě tematických stránek, které mohou členové aktualizovat dle vlastních potřeb. Komplexní prezentaci výzkumu AIC pak doplňuje přehled nejzajímavějších projektů, průmyslové spolupráce nebo sekce kariérních příležitostí.
Centrum se od svého založení v roce 2001 vypracovalo na pozici uznávaného výzkumného pracoviště s více než 70 vědci z celého světa a desítkami projektů financovanými grantovými agenturami, EU, USA i soukromým sektorem (mezi hlavní průmyslové partnery patří např. ŠKODA AUTO, Avast nebo RedHat). “Mám radost, že dvacáté výročí oslavíme osvěžením značky AIC a náš výzkum bude prezentován tak, jak si zaslouží. Věřím, že kvalitní online prezentace pomůže přilákat excelentní vědce ze zahraničí i nové partnery a bude motivovat mladé lidi ke studiu umělé inteligence,” říká spoluzakladatel a ředitel centra Michal Pěchouček.
Zdroj: ČVUT FEL
redakčně upraveno
Přečtěte si rozhovor se spoluzakladatelem a ředitelem centra Michalem Pěchoučkem.
V rámci tématu umělé inteligence jsme nedávno psali o brněnské platformě Brno.Ai. Obdobná platforma vznikla také v Praze pod názvem prg.ai.
- Autor článku: ne
- Zdroj: FEL ČVUT