facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CzechAccelerator znovu otevře start-upům dveře do světa

22. 3. 2018
CzechAccelerator znovu otevře start-upům dveře do světa

CzechInvest vyhlásil již třetí výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechAccelerator. Českým start-upům se tak nabízí další příležitost vyjet na tříměsíční pobyty do renomovaných zahraničních inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru a nově také Londýně.

V pokračování úspěšného projektu CzechAccelerator je na podporu českých start-upů připraveno 70 milionů korun. V zahraničních inkubátorech už nyní pobývá prvních pět firem – Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Relailys. Na účastníky v projektu čeká plně hrazený pronájem kancelářských prostor, mentoring a poradenské služby a ze tří čtvrtin hrazené letenky, vstupy na workshopy a networkingové akce. Z poloviny jim CzechInvest přispěje také na překladatelské a poradenské služby na ochranu duševního vlastnictví.

Všechny čtyři destinace jsou známé svým technologickým zaměřením, dynamickým ekonomickým růstem a zároveň se řadí mezi nejpříhodnější místa pro rozvoj start-upového ekosystému. Nově byl na seznam destinací zařazen i Londýn.

„Londýn je skvělé místo pro podnikání zejména díky inovativnímu duchu. Je to vstupní brána na britský trh a výborný odrazový můstek pro globální expanzi. Britská vláda zároveň podporuje inovativní firmy prostřednictvím vládních programů a daňových úlev,“ říká Lucie Polášková, zástupce CzechInvestu pro Velkou Británii a Irsko. „Londýn má silné postavení na kapitálovém trhu nejen v rámci Evropy a start-upy se zde přirozeně stahují za venture kapitálem,” dodává.

Přihlášky do projektu CzechAccelerator lze posílat poštou do 19. dubna 2018.

Kompletní informace včetně podmínek účasti v projektu naleznete zde.

 

Zdroj: CzechInvest