facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Green Light Startup akcelerátor 2017

6. 3. 2017
Green Light Startup akcelerátor 2017

Již čtvrtým rokem pořádala VŠB-TU Ostrava akcelerační program Green Light. Do finální Startup Show postoupilo 11 nejlepších nápadů, většinou studentů či absolventů do 30 let. Zvítězil prototyp cyklostanu a nový designový typ osvětlení.

Nejen tyto nápady pak bylo možné vidět na finální Startup Show, která je vyvrcholením programu na podporu podnikání Green Light. Akcelerační program pořádá již čtvrtým rokem VŠB – Technická univerzita Ostrava a partnersky se do něj zapojily i Slezská univerzita v Opavě, Ostravská univerzita a Vysoká škola podnikání a práva.

Diváci odměnili cenou publika prototyp cyklostanu TIKE, který zaujal rovněž porotu a investora. Ti se rozhodli hlavní cenu rozdělit mezi něj a svítící kapalinu pod názvem ChemLight. O cenu poroty i hlavního partnera, firmy SDE Software Solutions, se tak poprvé dělí dva projekty. Každý tým si odnesl 50 000 Kč.

Všechny zúčastněné projekty během tří měsíců podstoupily intenzivní školení, semináře a osobní mentoring. Naučili se tak krok za krokem, jak sestavit svůj podnikatelský plán a co vše vlastní podnikání obnáší. Partnery programu se stala řada významných českých firem, které často poskytly své odborníky pro školení z oblasti práva, účetnictví nebo tvorby obchodních modelů. Kromě SDE Software Solutions, to jsou například Deloitte nebo Novalia. Partnerem programu byl také Moravskoslezský kraj.

V porotě zasedl investor a zakladatel investiční skupiny Praegon Capital Miloš Lukačka, zakladatelka společnosti StarLift vysílající české talentované studenty na stáže do startupů v americkém Silicon Valley Lenka Kučerová, novinář Miloš Čermák a americký investor Donnie Goins, spoluzakladatel společnosti SDE Software Solutions.

 

Cyklostan Tike Startup Show Green Light 02 2017 archiv Centra podpory inovací VŠB TUO

 

Zdroj: Tisková zpráva VŠB-TU Ostrava