facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Konektor: Efektivní propojení vědy a výzkumu s praxí

7. 5. 2020
Konektor: Efektivní propojení vědy a výzkumu s praxí

Ve spolupráci České hlavy s Hospodářskou komorou, Svazem průmyslu a dopravy, Asociací malých a středních podniků a dalších podnikatelských svazů vznikl projekt Konektor. Pomůže zvýšit informovanost o projektech výzkumných organizací a najít pro ně vhodného partnera z praxe.

tyler franta iusJ25iYu1c unsplash

Konektor vznikl jako pomoc organizacím, které mají projekty, od nichž si slibují velký přínos pro praxi, ale je složité najít subjekt, který by se jich chopil. Stejně tak může Konektor pomoci najít malým či středním podnikům projekty výzkumných organizací, které by je mohly zajímat.

Princip Konektoru je jednoduchý – krátký abstrakt vědeckého projektu bude rozeslán po intranetových linkách podnikatelských svazů, a dostane se tak řádově k několika tisícům podnikatelských subjektů, o kterých možná ani netušíte, že existují, a opačně, mnozí neví zase o Vás.

Celý projekt je bezplatný – není svázán s žádnou zprostředkovatelskou provizí či jiným poplatkem. Pokud budou hospodářské subjekty o Váš projekt mít zájem, projekt Konektor vás se subjektem propojí napřímo a všechna další jednání, včetně například smluv o mlčenlivosti atd. si budete řešit už zcela samostatně mezi sebou.

Jak se tedy do projektu zapojit?

Stačí zaslat krátký abstrakt vašeho projektu. Nemusí to být jen projekt, který je již kompletně připraven pro přechod do praxe. Může být teprve ve stadiu výzkumu a počátečního vývoje, ale vidíte v něm velký potenciál pro praxi, a hledáte komerční subjekt, který by buď zcela nebo i částečně financoval jeho další etapy.

Rozsah ani obsah abstraktu není nijak omezen. Určitě by ale měl obsahovat alespoň oblast využití a dosaženou etapu vývoje – tedy zda je ve fázi základního laboratorního ověření, prototypu či poloprovozu atd. Hlavně by však měl být uchopen tak, aby byl srozumitelný lidem ve výrobě – není to abstrakt pro vědeckou konferenci vašeho vědního oboru. Je třeba počítat s tím, že lidé z podniků nesledují vývoj vědy v impaktovaných časopisech a nemají zažitou odbornou terminologii.

Míra zveřejněných informací, tedy to, co je zveřejnitelné a co už by mělo být kryto smlouvou o mlčenlivosti, je také zcela na Vás.

 

Kontakt: Václav Marek, ředitel společnosti Česká hlava, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zdroj: Česká hlava

redakčně upraveno