Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Dozvíte se o sérii webinářů pro nováčky programu Horizont Evropa. Nepřehlédněte také novou výzvu pro města, výroční konferenci Jean Monnet či otevřenou výzvu v programu Digitální Evropa.
Osvěžte si základy Horizontu Evropa s pomocí webinářů Evropské komise
Evropská komise uspořádá v následujících měsících sérii webinářů, určených pro nováčky v Horizontu Evropa. Webináře se zaměří například na přípravu grantové dohody (16.10.), financování lump sum spolu s příklady dobré praxe (17.10.) a řízení grantů v HE, reporting a jak se vyhnout častým chybám (5.11.). Na webináře není třeba se registrovat, všechny budou bezplatně streamovány na platformě YouTube.
Byla spuštěna další výzva pro města, která doposud nejsou součástí Mise Smart Cities
Výzva s názvem TwinCities propojuje města, kterým se doposud povedlo úspěšně realizovat své „smart“ a klimatické plány s městy pracujícími na své klimatické neutralitě. Jedná se již o třetí iteraci této výzvy, která má pomoci městům, která se nestihla do hlavní části Mise přihlásit. Úspěšní kandidáti dostanou příležitost zúčastnit se 18měsíčního mentoringového programu sestaveného z online i fyzických setkání. Více informací najdete na stránkách NetZeroCities. Výzva je otevřena do 31. října.
Výroční konference 35 let Akcí Jean Monnet
Akce Jean Monnet jsou součástí programu Erasmus+ již od roku 1989 a podporují výuku a výzkum v oblasti Evropských studií. Od roku 2021 se otevřely nejen vysokým školám, ale také školám základním a středním. V letošním roce, při příležitosti 35. výročí aktivit Jean Monnet, pořádá Evropská komise konferenci, která proběhne prezenčně v Bruselu a bude zároveň vysílána online. Konference je určena především zástupcům organizací, kteří jsou nebo v minulosti byli zapojeni do projektů Jean Monnet, ať už se jedná o zástupce univerzit, základních či středních škol či dalších relevantních poskytovatelů vzdělávání. Účastnit se však můžou i další instituce, včetně výzkumných organizací, které se zajímají o oblast studií o EU. Více informací, včetně registrace a programu, najdete na webu akce.
Digitální Evropa – Specializované programy v oblasti pokročilých digitálních dovedností
Do 21. listopadu je otevřená výzva programu Digitální Evropa, která se zaměřuje na specializované vzdělávací programy v klíčových kapacitních oblastech. Výzva má přispět k dosažení cílů Digitální dekády, včetně dosažení 20 milionů ICT specialistů do roku 2030. Zaměřuje se na sektory spojené s ekologickou transformací jako jsou doprava, obnovitelná energie, nakládání s odpady a další. Grant poskytuje finance na vytvoření programů na úrovni bakalářského, magisterského či doktorského studia. Na platformě Digital Skills and Jobs najdete prezentace a nahrávku z informačního dne, který tuto výzvu představuje.
Zdroj: CZELO
CZELO přináší aktuální informace o dění v oblasti evropského vzdělávání a výzkumu, poskytuje informační a poradenské služby výzkumným a vzdělávacím institucím v ČR a podporuje je v pořádání pracovních jednání, workshopů, seminářů či konferencí a při dalších činnostech v Bruselu.
Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu – CZELO (Czech Liaison Office for Education and Research in Brussels) navazuje na činnost České styčné kanceláře pro výzkum, vývoj a inovace. Činnost kanceláře CZELO je od roku 2021 zajišťována Domem zahraniční spolupráce, díky čemuž se její dosavadní působnost v oblasti výzkumu rozšířila i o oblast vzdělávání.
- Autor článku: ne
- Zdroj: VědaVýzkum.cz