Vyhledat

iocb tech

hlavní partner portálu

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Nenechte si ujít registraci na jarní edici odborné stáže v oblasti výzkumu v Bruselu a přečtěte si o neformálním setkání ministrů odpovědných za výzkum a inovace. Nezmeškejte také výzvu Erasmus+ Policy Experimentations 2024 nebo příležitosti pro podnikatelky v deep tech ze zemí „wideningu".

CZELOPřihlaste se na odbornou stáž zaměřenou na výzkum v Bruselu

Kancelář CZELO otevírá přihlášku na krátkodobou odbornou stáž v Bruselu. Nabízená stáž je primárně určena pro projektové manažery či jiné zaměstnance univerzit a výzkumných institucí, kteří mají zájem dozvědět se více o Evropském výzkumném prostoru a chtějí podpořit zapojení jejich instituce do programu Horizont Evropa či jiných komunitárních programů. Aktuálně je otevřená registrace na termín 22.–26. dubna 2024. Přihlašování na stáž je možné do 6. března 2024.

Více informací najdete na webu CZELO.

Proběhlo neformální setkání ministrů odpovědných za výzkum a inovace

V rámci belgického předsednictví v Radě EU se ve dnech 14.–15. února 2024 setkali ministři odpovědní za výzkum a inovace z členských států EU, Islandu, Norska, Švýcarska a Spojeného království. Neformální setkání se zaměřilo na diskusi o transformační povaze evropského rámce pro výzkum a inovace a na možnosti, jak může technologický pokrok urychlit dekarbonizaci průmyslu a posílit konkurenceschopnost EU. Podle belgického předsednictví jsou klíčovými prvky pro dosažení cílů udržitelnosti EU nové materiály a technologie, elektrifikace průmyslových procesů, využívání obnovitelné energie a energeticky efektivnější výrobní postupy s cílem dosáhnout nulových emisí do roku 2050. Příští oficiální zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost (výzkum) je naplánováno na 23. května 2024 v Bruselu.

Více informací najdete v článku na webu CZELO.

Zapojte se do výzvy Policy experimentations call 2024

Začátkem února pořádala Evropská komise k této výzvě informační webinář, kde účastníkům představila pravidla pro zapojení a poskytla tipy, jak připravit kvalitní žádost o projekt. Během webináře zástupci Komise zdůraznili, že výzva cílí zejména na podporu politik založených na důkazech, a to díky identifikaci a rozvoji inovativních politických postupů, které mají potenciál systémového rozšíření (tzv. mainstreaming), a testování teoretických předpokladů a vyhodnocení jejich potenciálu. Vyzdvihli také, že projekty musí být mezinárodní, měly by zapojovat soukromé a veřejné organizace a mít silnou evropskou dimenzi.

Více informací o jednotlivých částech výzvy najdete na webu CZELO. Termín pro podání žádosti je 4. června 2024 v 17:00 a žádosti se podávají přes portál FTOP.

Výzva pro podnikatelky v oblasti deep tech z „widening zemí”

EmpoWomen, projekt financovaný z programu Horizont Evropa, otevřel první výzvu, která má podpořit zakladatelky startupů v oblasti deep tech z „widening zemí”. Úspěšné žadatelky mohou získat financování až do výše 60 000 eur, akcelerační služby, program investiční připravenosti a propagaci značky na trzích EU. Termín pro podávání přihlášek je do 8. března 2024.

Potřebujete více informací? Podívejte se na záznam z informačního webináře.

 

Zdroj: CZELO


CZELO přináší aktuální informace o dění v oblasti evropského vzdělávání a výzkumu, poskytuje informační a poradenské služby výzkumným a vzdělávacím institucím v ČR a podporuje je v pořádání pracovních jednání, workshopů, seminářů či konferencí a při dalších činnostech v Bruselu.

Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu – CZELO (Czech Liaison Office for Education and Research in Brussels) navazuje na činnost České styčné kanceláře pro výzkum, vývoj a inovace. Činnost kanceláře CZELO je od roku 2021 zajišťována Domem zahraniční spolupráce, díky čemuž se její dosavadní působnost v oblasti výzkumu rozšířila i o oblast vzdělávání.

  • Autor článku: ne
Kategorie: CZELO